کدخبر: 47025 تاریخ انتشار:

النصر عربستان را بیشتر بشناسید!

پرسپولیس باید مقابل تیم قدرتمند النصر به میدان برود.

النصر عربستان را بیشتر بشناسید!

به گزارش 9 صبح، باشگاه النصر عربستان چه زمانی تاسیس شد؟ این سوالی است که در ساعات گذشته در بین پرتکرارترین موضوعات موتورهای جست‌وجو قرار گرفته است.

باشگاه النصر عربستان در تاریخ ۲۴ اکتبر ۱۹۵۵ میلادی تاسیس شد تا از نظر تاریخ تاسیس، جایگاه سیزدهم را در بین تیم‌های عربستانی به خود اختصاص بدهد. این باشگاه مدت کوتاهی پس از باشگاه الریاض فعالیت خود را شروع کرد و یک سال بعد هم باشگاه التعاون به صورت رسمی وارد فوتبال عربستان شد. این باشگاه در زمان تاسیس، الوثبه نام داشت اما پس از به رسمیت شناختن آن توسط اداره رفاه جوانان عربستان در سال ۱۹۶۰، نام آن به النصر تغییر کرد.

نکته جالب اینکه رنگ‌های زرد و آبی که در لوگوی این باشگاه مورد استفاده قرار گرفته‌اند به گونه‌ای انتخاب شده‌اند که رنگ زرد شن‌های کویر عربستان را به نمایش بگذارد و رنگ آبی نیز دریای خلیج فارس را به تصویر بکشد. در واقع لوگوی النصر شامل نقشه‌ای از شبه جزیره عربستان و دریاهای اطراف آن است. بر سر این موضوع که مؤسس باشگاه النصر چه کسی بوده است، اختلاف زیادی وجود دارد اما اکثر اسناد تاریخی موید این است که دو برادر به نام‌های حسین و زید الجبعاء مؤسسان واقعی باشگاه النصر بوده‌اند که حسین بازیکن این تیم نیز بوده اما برادر بزرگترش تنها در مدیریت باشگاه حضور داشته است.

همچنین باشگاه النصر از زمان ثبت رسمی در سازمان ورزش و جوانان به یکی از قطب‌های قدرتمند تبدیل شد و همچنین اولین نماینده عربستان در آسیا و اولین نماینده آسیایی در سطح جهانی محسوب می‌شود. این باشگاه پرهوادار عربستانی ستاره‌هایی از جمله فهد الحریفی، مجید عبدالله و محیسن الجمعان را که جزو مهمترین نام‌ها و اسطوره‌های تیم ملی عربستان هستند به فوتبال معرفی کرد.

وبگردی
کدخبر: 47025 تاریخ انتشار:
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت