کدخبر: 45797 تاریخ انتشار:

وداع ستاره پرسپولیس با تیم ملی!

کاپیتان پرسپولیس جایی در ترکیب اصلی تیم ملی فوتبال ایران ندارد.

وداع ستاره پرسپولیس با تیم ملی!

به گزارش 9 صبح، آن طور که از شواهد و قرائن پیداست وحید امیری، کاپیتان باتجربه پرسپولیس، جایی در ترکیب اصلی تیم ملی فوتبال ایران ندارد.

وحید امیری ۳۵ ساله در حالی که تصور می‌شد جام جهانی قطر آخرین جام جهانی او باشد با این حال همچنان به تیم ملی دعوت می‌شود. او به لحاظ فنی بازیکن ۵ سال پیش که در جام جهانی جزو بهترین‌های ایران بود نیست اما هنوز در پرسپولیس یک وزنه است که یحیی گل محمدی دلش نمی‌آید او را روی نیمکت بنشاند.

وحید امیری سال گذشته شرایط سخت و دشواری را پس از عمل جراحی کمر خود پشت سرگذاشت و حتی برخی‌ها عنوان کردند به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر نخواهد رسید. برخی دیگر پا را فراتر نهاده و مدعی شدند این بازیکن تکنیکی و خوش اخلاق برای همیشه فوتبال را کنار خواهد گذاشت اما...

وحید امیری از سوی کارلوس کی روش دعوت و مسافر جام جهانی شد. انتخاب دفاع چپ یکی از دغدغه‌های مربیان تیم ملی در بازی‌های گذشته بوده است. در چند بازی شاهد حضور میلاد محمدی در این پست بودیم، در برخی بازی‌ها از احسان حاج صفی استفاده شد که عملکرد ضعیفی را از خود در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به نمایش گذاشت. به طوری که ابوالفضل جلالی جوان در بازی با آمریکا به زمین فرستاده شد و نمایش خوبی را هم ارائه داشت.

در این بازی‌ها امیری فرصتی برای بازی نیافت. حال باید این ستاره بی حاشیه که فصل درخشانی را با پرسپولیس پشت سرگذاشت و در این هفته‌های آخر فوق العاده آماده و تاثیرگذار نشان داد آیا جایی در تفکرات قلعه نویی خواهد داشت؟ و اگر در ترکیب قرار بگیرد در پست اصلی خودش که وینگر چپ باشد مورد استفاده قرار می‌گیرد یا به عنوان مدافع چپ و حتی مهاجم؟ امیری از شروع نیم فصل به دروازه نزدیکتر شد و یکی از دلایلی که باعث شد فوتبالش دوباره به چشم بیاید همین اتفاق بود که کمک کرد تا پرسپولیس شکل هجومی‌تری به خودش بگیرد.

با این حال تجربه بازی‌های سالجاری تیم ملی پس از روی کارآمدن قلعه نویی نشان می‌دهد که او رویکرد متفاوتی نسبت به اسکوچیچ داشته و روی امیری ۳۵ ساله به عنوان بازیکن فیکس حساب باز نمی‌کند.

قلعه‌نویی ضمن ابراز دلتنگی برای دایی از نظر او در خصوص تغییر نسل استقبال کرد. سرمربی تیم ملی در این مورد و اضافه شدن بازیکن از تیم ملی امید گفت: ما علاوه بر نتیجه‌گیری باید با یک شیب ملایم تغییرات هم داشته باشیم. تیم امید وظیفه دارد به تیم بزرگسالان بازیکن بدهد. خوشبختانه امیدهای‌مان در لیگ بازی می‌کنند و جای امیدواری هست و توجه و بها هم به آنها داده می‌شود. الان اما اولویت ما بازی‌های ازبکستان است.

او در خصوص اینکه علی دایی گفته بود: «هرکس الان سرمربی تیم ملی است از جام ملتها باید برای جوان‌سازی تیم ملی برای جام جهانی استفاده کند». ضمن ابراز دلتنگی برای دایی، بیان کرد: البته آقای دایی جزو اساتید و بزرگان است و جایش در فوتبال ما کنار خط خالی است. دلمان هم برایش تنگ شده است‌. هر مربی تفکرات خاص خودش را دارد اما گفته‌های آقای دایی هم درست است و تغییرات را باید با شیب ملایم اعمال کنیم.

این صحبت‌ها سؤالاتی در ذهن خواننده و فوتبالدوستان به وجود آورد که شیب ملایم شامل چه کسانی می‌شود؟ وحید امیری ۳۵ ساله است و تاکنون دو جام ملت‌های ۲۰۱۵ استرالیا و ۲۰۱۹ امارات را تجربه کرده است اما اینکه بتواند سومین جام ملت‌های خود در آسیا را ببیند پرسشی است که جواب آن را فقط امیرقلعه نویی می‌داند و بس!

وبگردی
کدخبر: 45797 تاریخ انتشار:
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت