کدخبر: 15540 تاریخ انتشار:

توپ معروف مارادونا با قیمتی باورنکردنی فروخته شد | ده ها میلیارد برای توپ ۳۶ ساله!

توپ دیدار خاطره‌انگیز میان آرژانتین و انگلیس که با گل به‌یادماندنی و نمادین دیگو آرماندو مارادونا فوق ستاره فقید آلبی سلسته همراه شد، در اختیار علی بن‌ناصر داور تونسی آن دیدار بوده است.

توپ معروف مارادونا با قیمتی باورنکردنی فروخته شد | ده ها میلیارد برای توپ ۳۶ ساله!

به گزارش 9صبح،توپ «دست‌ خدا» دیگو مارادونا که با آن در دیدار آرژانتین و انگلیس در جام‌جهانی ۱۹۸۶ گل زده بود سرانجام در یک حراجی به فروش رفت.

این توپ دیدار یک چهارم نهایی جام جهانی ۱۹۸۶ بین آرژانتین و انگلیس که گل مشهور «دست خدا» در آن دیدار به ثمر رسید، در حراجی گارهام باد در لندن به قیمت ۲.۴ میلیون (۸۵ میلیارد تومان)  دلار فروخته شد.توپ دیدار خاطره‌انگیز میان آرژانتین و انگلیس که با گل به‌یادماندنی و نمادین دیگو آرماندو مارادونا فوق ستاره فقید آلبی سلسته همراه شد، در اختیار علی بن‌ناصر داور تونسی آن دیدار بوده است.

در حراجی برگزار شده علی بن‌ ناصر روی صحنه رفت تا این توپ را معرفی کند. توپ سی و شش ساله تولید شده توسط آدیداس از همان زمان تا امروز در اختیار او بود.

مارادونا در آن دیدار و به فاصله پنج دقیقه در نیمه دوم، دو گل به ثمر رساند و هر دو گل بلافاصله در تاریخ فوتبال حک شد. او گل اول را که به دست خدا شهرت پیدا کرد، با دست چپ به قعر دروازه پیتر شیلتون، گلر تیم ملی انگلیس فرستاد؛ گلی که در تناقض آشکار با قوانین زده شد و از چشم بن‌ناصر دور ماند.

 

مارادونا بعدا این گل را به عنوان گلی که «تا حدودی با دست خدا» به ثمر رسید، توصیف کرد و از همان لحظه لقبی ابدی برای آن انتخاب کرد.

    

منبع:همشهری آنلاین

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت