کدخبر: 9973 تاریخ انتشار:

انتقاد تند یک استقلالی از اسکوچیچ و فدراسیون

علیرضا اکبرپور می گوید اسکوچیچ چگونه می خواهد روی نیمکت تیمی بنشیند که نصف آن قبولش ندارند؟

به گزارش 9 صبح، علیرضا اکبرپور در مورد شرایط استقلال با یارگیری‌های و شروع تمرینات فصل جدید گفت: استقلال کارش را دیر شروع کرد چون برای انتخاب سرمربی جدید دست مدیرعامل بسته بود و باید فردی را انتخاب می‌کرد که بتواند تیم را برای قهرمانی دوباره بسازد. با اینحال از زمانی که ساپینتو آمده، نفرات خوبی هم جذب شدند. با شروع تمرینات هم به آنالیز بازیکنان پرداخت و با برگزاری بازی درون تیمی مشخص شد در حال شناسایی نفرات و نقاط ضعف و قوت است. در اردوی ترکیه هم احتمالا نفرات لازم برایت قویت پست‌ها به تیم اضافه می‌شوند و او شناخت بیشتری از تیمش پیدا می‌کند.

پیشکسوت استقلال در مورد اینکه با یارگیری‌های جدید، تعداد نفرات خط حمله زیاد شده که به نظر می‌رسد نشان دهنده تفکرات هجومی ساپینتو است، گفت: به هرحال تیم نیاز داشت در خط حمله نفراتی جذب شوند. تعداد مهره‌های هجومی زیاد شده اما بیشتر آن‌ها بازیکنانی هستند که قابلیت بازی در چند پست را دارند. بنابراین می‌توان از سرعت آن‌ها در کناره ها برای بالا  بردن توان حمله‌ای تیم استفاده کرد.

او افزود: آنطور که خوانده‌ایم؛ از نوع کار ساپینتو به نظر می‌رسد او روحیه جنگجویی دارد و می‌خواهد تیمش را هجومی درست کند. من هم خودم مربی هستم که دوست دارم تیمم به جای یک بر صفر، 4 بر 2 برنده شود. فکر می‌کنم ساپینتو هم همین تفکر را دارد. این شرایط نشان می‌دهد او بیشتر به دنبال بازی دیدنی و پرگل است. ان‌شاالله تیمی بسازد که بتواند از قهرمانی سال گذشته دفاع کند. اگر هم شرایطی فراهم شد که بتوانند در آسیا بازی کنند، برای قهرمانی در این مسابقات حرکت کند. این اتفاق دور از دسترس نیست . تیم‌های ایرانی اگر در مسیر درست باشند و خودزنی نکنند می‌توانند مقام بیاورند.

اکبرپور در خصوص اینکه نگرانی‌هایی درمورد خط دفاعی تیم وجود دارد، گفت: صددرصد اما به هرحال شرایط تیم را باید خود مربی بسنجد. الان استقلال نفراتی مانند سیلوا، غلامی، مرادمند و چشمی را در مرکز دفاع دارد. سیدمحمد حسینی هم جذب شده که بازیکن من در ماشین سازی بود و او را می‌شناسم. حسینی مهره‌ای خوب وعالی است که می‌تواند به استقلال کمک کند. در هوادار هم خوب کار کرد. در کل تیم با نظر سرمربی بسته می‌شود، خودش تمرین می‌دهد و می‌داند در چه پست‌هایی نیاز به جذب بازیکن است. ضمن اینکه تیم بازیکنانی دارد که می‌توانند در پست‌های دفاع کناری نیز بازی کنند. البته استقلال در این پست‌ها نیاز به یارگیری است و به عنوان مثال باید جایگزینی برای وریا غفوری پیدا کنند اما به هرحال می توان از بازیکنان چند پسته‌ای که در تیم هستند هم استفاده کرد. در کل اینطور که می‌بینیم و می‌خوانیم، جدیتی که ساپینتو دارد و با فشاری که در تمرینات به بازیکنان می‌آورد، نشان می‌دهد عزمش برای قهرمانی جزم است. تیم هم پتناسیل قهرمانی دوباره را دارد. 

کارشناس فوتبال کشورمان درمورد اوضاع و احوال تیم ملی و حواشی که در جریان ابقای اسکوچیچ به وجود آمد، گفت: با تمام احترامی که برای کمیته فنی فدراسیون فوتبال قائل هستم، من اگرجای این عزیزان بودم همین الان استعفا می‌دادم. وقتی کاری به کمیته فنی سپرده می‌شود و این کمیته تصمیم می‌گیرد نباید دخالت شود. وقتی دخالت می‌شود و تصمیم دیگری گرفته می‌شود، نباشند بهتر است. البته همه همه اعضای کمیته فنی بزرگان من هستند و به آن‌ها احترام می‌گذارم اما وقتی تصمیمی را به کمیته فنی می‌سپاریم و بعد نظرشان نادیده گرفته می‌شود، بی احترامی است. رفتار هیات رئیسه فدراسیون کار درستی نبود. الان نمی‌دانم اسکوچیچ چگونه می‌خواهد روی نیمکت تیمی بنشیند که نصف آن قبولش ندارند؟ چگونه می‌خواهد از این بازیکنان استفاده کند؟ این بازیکنان چگونه قرار است به حرف او گوش بدهند؟ من جای او بودم می‌گفتم وقتی من را قبول ندارند، دیگر نمی‌آیم. او دوست دارد با چنگ و دندان بماند. فردا هم اگر نتیجه نگیرد می‌گوید تمرکز من و تیم را به هم زدید. مربی تیم ملی باید عوض می‌شد. حالا فرقی ندارد یک داخلی یا یک خارجی خوب. الان برگشت او یک چالش بزرگ است.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار