کدخبر: 9276 تاریخ انتشار:

سرانجام قلعه‌پرتغالی در تهران تشکیل شد

سرانجام انتظار استقلالی‌ها به پایان رسید و گروه مربی‌های این تیم وارد ایران شدند. حالا استقلالی‌ها می‌توانند امیدوار باشند تمرینات به زودی آغاز شود.

به گزارش 9 صبح، اگرچه دیرتر از سایر رقبا، ولی بالاخره در این هفته استقلال هم استارت می‌زند. امروز بالاخره ریکاردو ساپینتو به ایران رسید و دستیارانش هم حالا در تهران هستند تا قلعه پرتغالی در تهران تشکیل شود. فوتبال ایران تابستان عجیبی را پشت‌سر می‌گذارید و تیم‌های ایرانی نام‌های بزرگی را به تهران، اصفهان و تبریز کشانده‌اند. در این میان استقلالی‌ها که مدعی قهرمانی هستند هم امیدوارند با یک ترکیب کاملا پرتغالی بتوانند روند خوب سال گذشته‌شان را ادامه دهند. آن‌ها در این مسیر به ریکاردو ساپینتوی پرتغالی امید بسته‌اند.

موتا که ۴۳ سال دارد، کارش را به عنوان سرمربی تیم زیر ۱۹ ساله‌های آلگوچتنس پرتغال آغاز کرد. او ۱۳ سال پیش و در شرایطی که تنها ۳۰ سال سن داشت، وارد عرصه مربیگری شد. آلورکا و ریومایور دیگر تیم‌های رده جوانان هستند که او کار هدایتشان را برعهده داشت تا اینکه او به عنوان آنالیزور وارد کادرفنی اسپورتینگ لیسبون پرتغال شد. موتا از سال ۲۰۱۶ همواره در کنار ریکاردو ساپینتو در تیم‌های مختلفی از جمله الفاتح عربستان، آترومیتوس یونان، استاندارد لیژ بلژیک، لژیا ورشو لهستان، براگا پرتغال، واسکوداگاما برزیل، غازی انتپ ترکیه و موریرنسه پرتغال حضور داشته است. او در قهرمانی جام حذفی بلژیک در فصل ۲۰۱۷ – ۲۰۱۸ در کنار ساپینتو حضور داشته است.

پائولو میگوئل دوس سانتوس مربی بدنساز جدید باشگاه استقلال خواهد بود. او که از فیزیک بدنی و قد کوتاهی برخوردار است، پیش از این به همراه ژوزه گومز سرمربی پرتغالی در التعاون مشغول فعالیت بود. او یکی از اعضای کادرفنی این مربی بود که البته پس از ۲۶ بازی از این تیم جدا شدند. حضور در بواویشتا پرتغال نیز دیگر تیم مهم در کارنامه مربیگری پائولو میگوئل است. آنالیزور استقلال هم ژائو آبرئو است که سابقه چندانی برای او ثبت نشده است.

بعد از ورود دستیاران ریکاردو ساپینتو هم امروز وارد ایران شد. حدود دو هفته پیش در تهران با استقلال قرارداد امضا کرده بود مدت زیادی را در کشورش مشغول بررسی اوضاع استقلال بود و همین طولانی شدن غیبتش در تهران هواداران را نگران کرده بود. به ویژه اینکه سایر تیم‌ها تمرینات‌شان را شروع کرده بودند.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار