کدخبر: 8543 تاریخ انتشار:

بنجل‌ترین گزینه ممکن برای استقلال!

​نام ساپینتو به عنوان یکی از گزینه‌های هدایت استقلال در رسانه‌ها مطرح شده. نامی که هیچ افتخاری ندارد و رزومه‌اش به هیچ وجه شایسته حضور در تیم قهرمان فصل گذشته ایران نیست.

به گزارش 9 صبح؛ از صبح امروز نام ریکاردو ساپینتو به عنوان یکی از جدی‌ترین گزینه‌های سرمربیگری استقلال در رسانه‌های مطرح شده. شخصی که پیشتر هم به عنوان سرمربی به پرسپولیس پیشنهاد شده بود و به نظر می‌رسد دلالان نقش زیادی در اضافه کردن او به فوتبال ایران دارند. پیشتر نتوانسته‌اند اما حالا تلاش‌شان دو چندان شده است.ساپینتو به عنوان بازیکن، کارنامه‌ای کاملا متوسط دارد. او بازیکن اسپورتینگ بوده و با این تیم یک قهرمانی لیگ پرتغال و یک نایب قهرمانی یوفا دارد. به عنوان مربی اما رزومه او بدترین رزومه بین گزینه‌های ممکن است. شخصی ۴۹ ساله که طبق اعلام ترنسفر مارکت به سیستم ۴۲۳۱ علاقه دارد.ساپینتو کار را با دستیاری در یونیائو لیریا آغاز کرد و در ادامه هدایت ۱۳ تیم را برعهده گرفته. از مهم‌ترین تیم‌هایی که او هدایت‌شان را عهده گرفته می‌توان به اسپورتینگ در سال ۲۰۱۲، استاندارد لیژ بلژیک در سال ۲۰۱۷ و براگا اشاره کرد. در آسیا هم او هدایت الفاتح عربستان را عهده داشته است. تنها جامی که این مربی درجه ۴ اروپایی کسب کرده یک جام حذفی بلژیک به همراه استاندارد لیژ است. تیمی که آن سال در لیگ پرتغال هشتم شد.

تجربیات آخر ساپینتو آمار او را به شدت بدتر هم جلوه می‌دهد. او با مورینزه حتی به میانگین ۱ امتیاز در هر بازی نرسیده و تنها ۵ برد در ۱۷ بازی کسب کرده. پیش از آن در تیم گازیان‌تپه هم آمارش ۱.۲ امتیاز در هر بازی بوده. تنها تجربه مربیگری او در آسیا هم حضور در الفاتح عربستان است که تنها ۵ بازی هدایت این تیم را داشته و در آن ۵ بازی هم متحمل ۳ شکست شده و نکته عجیب آنجاست که ساپینتو در هیچ تیمی ۳۶۵ روز روی نیمکت ننشسته. این مساله نشان از عدم اطمینان تمام باشگاه‌های او به این مربی ناکام دارد.

هنوز حضور این مربی روی نیمکت استقلال قطعی نشده و با توجه به اخبار ضد و نقیض هر لحظه‌ای از این باشگاه به هیچ وجه نمی‌توان تا زمان اعلام رسمی، از حضور یک مربی روی نیمکت آبی‌ها مطمئن بود اما آمار بسیار ضعیف ساپینتو او را واجد شرایط تیمی در میانه‌های جدول هم نمی‌کند چه رسد به قهرمان فعلی ایران. آیا مدیران استقلال ممکن است دست‌های خود را مقابل چنین گزینه‌ ضعیفی بالا ببرند و تسلیم شوند؟

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار