کدخبر: 8537 تاریخ انتشار:

خطر معمولی‌شدن در کمین سپاهان!

در بین تیم‌های مدعی، شرایط سپاهان، ولی به‌شدت بد است. ظاهر و باطن اخباری که از این باشگاه به گوش می‌رسد، چندان امیدوارکننده نیست. آن‌ها استعفای محرم نویدکیا را پذیرفته‌اند؛ ولی هنوز جایگزینی برایش انتخاب نکرده‌اند. اگرچه گفته می‌شود قرار است به جای محرم یک مربی صاحب سبک خارجی به اصفهان بیاید؛ ولی تا به الان چنین اتفاقی رخ نداده است.

به گزارش 9 صبح، با پایان رقابت‌های لیگ برتر در ایستگاه ۲۱، تیم‌های مدعی کارشان را برای ساختن تیمی بهتر برای لیگ پیش‌رو آغاز کرده‌اند. پرسپولیس در‌این‌بین سرآمد است؛ آن‌ها نه‌تن‌ها بازیکنان مدنظر را به‌سرعت خریده‌اند؛ بلکه یکی، دو مربی خارجی را هم قرار است به کادر اضافه کنند تا نواقص موجود از بین برود. استقلال، مدافع عنوان قهرمانی هم اگرچه با شوک جدایی فرهاد مجیدی دست‌و‌پنجه نرم می‌کند؛ ولی رفته‌رفته کارش را در بازار شروع کرده و همین حالا یک بازیکن جدید خریده و گفته می‌شود با چند بازیکن دیگر هم به توافق رسیده است.استقلال همچنان در پی جذب یک مربی خوب خارجی است تا بتواند از عنوان قهرمانی‌اش در لیگ ۲۲ دفاع کند.

در بین تیم‌های مدعی، شرایط سپاهان، ولی به‌شدت بد است. ظاهر و باطن اخباری که از این باشگاه به گوش می‌رسد، چندان امیدوارکننده نیست. آن‌ها استعفای محرم نویدکیا را پذیرفته‌اند؛ ولی هنوز جایگزینی برایش انتخاب نکرده‌اند. اگرچه گفته می‌شود قرار است به جای محرم یک مربی صاحب سبک خارجی به اصفهان بیاید؛ ولی تا به الان چنین اتفاقی رخ نداده است.

سپاهان با محرم در فصل گذشته روز‌های تلخ و شیرین داشت. این تیم گاهی در قامت یک مدعی و بعضا در حد تیمی متوسط نشان داد تا نهایتا در پایان لیگ و در شرایطی که فرصت رسیدن به عنوان نایب‌قهرمانی را داشت، به ایستادن در رتبه سوم جدول بسنده کند. همین موضوع باعث شد تا محرم نویدکیا حضورش در این باشگاه اصفهانی را زیاد کش ندهد و با نوشتن استعفایش از این تیم جدا شود. با این حال این موضوع پایان کار نیست؛ چون سپاهان نه‌تن‌ها مربی‌اش را از دست داده و هنوز بازیکن شاخصی به خدمت نگرفته؛ بلکه یکی پس از دیگری ستاره‌هایش را هم از دست می‌دهد. همین حالا، سه ستاره فصل پیش این باشگاه سر از پرسپولیس درآورده‌اند.

دانیال اسماعیلی‌فر مدافع راست سپاهان که با حضور در این باشگاه فرصت رسیدن به اردوی تیم ملی را هم به دست آورد، اولین بازیکنی بود که پرسپولیسی شد. در ادامه سروش رفیعی، هافبک این تیم که در طول دو فصل اخیر، بهترین و یکی از بهترین پاسور‌های لیگ برتر هم شده، از سپاهان جدا شده و به پرسپولیس رفته است. نفر سوم هم که به‌تازگی اصفهان را ترک کرده، گئورگی گولسیانی است. او که با درخشش در ترکیب سپاهان، به بازوبند کاپیتانی این باشگاه هم رسید، عصر روز گذشته قراردادش با پرسپولیس را نهایی کرد تا سومین سفر‌کرده این تیم باشد. به غیر از این سه نفر که همگی در زمره مهره‌های فیکس سپاهان بودند، سجاد شهباززاده مهاجم و وینگر این تیم هم جدا شده و به استقلال تهران رفته است.

این‌ها منهای اخباری است که می‌گوید دیگر بازیکنان این تیم هم مورد توجه قرار گرفته‌اند. امید نورافکن یکی از ستاره‌های جوان این باشگاه است که مدت‌هاست زیر ذره‌بین پرسپولیس قرار گرفته است. نژادمهدی هم این روز‌ها به باشگاه استقلال لینک می‌شود و حتی شایعه شده که ممکن است شهریار مغانلو و محمدرضا حسینی هم در ادامه از این باشگاه جدا شوند.

به این اخبار نگران‌کننده برای باشگاه اصفهانی باید بند‌های نگران‌کننده در قرارداد بازیکنان این تیم هم اضافه شود که ظاهرا تعدادی از آن‌ها در صورت داشتن پیشنهاد خارجی می‌توانند به‌راحتی از جمع زردپوشان جدا شوند. حالا باید یک بار دیگر موارد مرور شود؛ سپاهان فعلا سرمربی ندارد، بازیکن طراز اولی نخریده و ستاره‌هایش را هم از دست داده است.

آیا آن‌ها توان رقابت‌کردن با سایر تیم‌های مدعی در لیگ برتر برای فصل آینده را دارند؟ این پرسشی است که شاید با ورود رسمی آن‌ها به بازار نقل و انتقالات بشود برایش پاسخ روشن‌تری یافت. مورد مشخص اینکه این باشگاه از لحاظ مالی مشکلی برای جذب بازیکنان گران‌قیمت ندارد؛ ولی آیا بازیکن خوبی در لیگ برتر ایران بدون تیم مانده که سپاهان بخواهد برای داشتنش هزینه کند؟ از طرفی، این باشگاه منتظر است تا ابتدا تکلیف سرمربی مشخص شود و سپس احتمالا با نظر او بازیکنان مدنظر را جذب کند. حال اگر این پروسه طولانی‌تر از حد معمول شود و این باشگاه فرصت خرید‌های خوب در بازار را از دست بدهد، می‌تواند در ادامه هم خودش را در قامت یک مدعی نشان دهد؟

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار