کدخبر: 8438 تاریخ انتشار:

مورد عجیب فداکاری یک میلیون دلاری علیرضا بیرانوند

مدیرعامل پرسپولیس می‌گوید علیرضا بیرانوند برای پیوستن به پرسپولیس از مبلغ یک میلیون دلار گذشته است!

به گزارش 9 صبح، مصاحبه تلویزیونی رضا درویش، مدیرعامل پرسپولیس با نکات جالب توجهی همراه بود. او در این گفتگو مجبور شد برخی جزئیات مالی مرتبط با باشگاه را توضیح دهد. از خلال همین گفتگو هم بود که رقم عجیب قرارداد یحیی گل‌محمدی مشخص شد. با این حال صحبت‌های رضا درویش حاوی نکات عجیبی هم بود که می‌توان درباره آن‌ها کمی بحث کرد. پرسپولیس در این فصل ریخت و پاش زیادی در فصل نقل و انتقالات کرده و این موضوع آن‌ها را در مرکز توجه‌ها قرار داده. شاید همین هم موجب شده تا مدیرعامل این تیم امروز مجبور به ارائه توضیحاتی شود. گرچه برخی قسمت‌هایی از این توضیحات را باور نمی‌کنند.

برای نمونه رضا درویش در پاسخ به اینکه یحیی گل‌محمدی به خاطر قرارداد سنگین ۴۰ میلیاردی‌اش از پرسپولیس کنار گذاشته نشده پاسخ جالبی می‌دهد. او تلویحا قرارداد ۴۰ میلیاردی برای دو سال را تایید می‌کند، ولی در ادامه می‌گوید که یحیی گل‌محمدی حاضر از است بدون دریافت مبلغی از باشگاه جدا شود. باور این موضوع کمی سخت است که کسی از دریافت چنین مبلغ سنگینی سرباز بزند.

همچنین اگر دست باشگاه باز است که یحیی گل‌محمدی را بدون هزینه‌ای کنار بگذارد بازهم باورش سخت است که حاضر شود به او سالی حدود ۶۰۰ هزار دلار بدهد در حالی که با این مبلغ می‌تواند بهترین مربی‌های خارجی شاغل در منطقه خلیج فارس را استخدام کند.

حرف‌های درویش وقتی عجیب‌تر می‌شود که می‌گوید علیرضا بیرانوند برای پیوستن به پرسپولیس از یک میلیون دلار گذشته است. او در این زمینه گفت: به هر حال با بازیکنان وارد مذاکره شدیم. علیرضا بیرانوند علاقه‌مند و با محبت پیگیر بود. وقتی به او اعلام کردیم کاملا آماده بود که در خدمتش باشیم. پورعلی‌گنجی و اسماعیلی‌فر هم همینطور احمدی را به خدمت گرفتیم. خیلی از این بازیکنان را تیم‌های دیگر با اختلافی حدود ۱۰ میلیارد می‌خواستند، اما این بازیکنان به خاطر پرسپولیس و هواداران آمدند. با مبلغی کمتر از مقدار اقدام به جذب آن‌ها کردیم. رقم دلاری که بیرانوند از آن چشم پوشی کرد، حدود یک میلیون دلار بود. جای تشکر دارد.

باور این حرف وقتی عجیب می‌شود وقتی بدانیم علیرضا بیرانوند بعد از جدایی از پرسپولیس علیه این تیم یک شکایت حقوقی سفت و سخت را پیگیری کرد و برای رسیدن به مطالباتش تا پای محکومیت باشگاه پرسپولیس هم پیش رفت. هنوز یکسال هم از محکومیت باشگاه پرسپولیس در پرونده شکایت بیرانوند نمی‌گذرد که مدیرعامل این تیم از فداکاری یک میلیون دلاری او دم می‌زند. یا بیرانوند در این شش ماه یک تغییر اساسی در زندگی مالی‌اش کرده که مبلغ یک میلیون دلار برایش ارزشی ندارد یا باید در صحت حرف‌های درویش شک کرد!

فراموش نکنیم که همین دو هفته پیش پرسپولیسی‌ها وقتی درگیر جدایی رامین رضاییان بودند با ادعا‌هایی از این دست دست و پنجه نرم کردند. وقتی رضاییان مدعی بود برای پیوستن به پرسپولیس از مطالبات مالی‌اش گذشته و بدون دریافت مبلغی برای باشگاه بازی کرده و مدیرعامل می‌گفت که شش میلیارد برای شش ماه به او پرداخت کرده است.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار