کدخبر: 8376 تاریخ انتشار:

سومین فصل از ماجرای سروش رفیعی و پرسپولیس

ستاره بازی‌ساز سپاهان اصفهان با امضای قراردادی رسمی برای سومین‌بار در دوران فوتبالی خود به عضویت پرسپولیس در آمد.

به گزارش 9 صبح، فعالیت پر سر و صدای سرخ‌پوشان در بازار نقل‌وانتقالات تابستانی ادامه دارد و آن‌ها بعد از جذب علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی‌گنجی، دانیال اسماعیلی‌فر و محمدمهدی احمدی که همگی برای تقویت خط دفاعی پرسپولیس به جمع شاگردان یحیی گل‌محمدی اضافه شدند، به سراغ تقویت خط هافبک خود رفتند.مدیران پرسپولیس براساس لیست ارائه شده از سوی یحیی گل‌محمدی با چند گزینه برای تقویت نقاط ضعف تیم خود مذاکره داشتند. بازیکنانی از جمله محمد خدابنده‌لو و سروش رفیعی که مذاکرات با خدابنده‌لو فعلاً سرانجام مثبتی برای سرخ‌پوشان نداشته و شایعات پیرامون توافق این بازیکن جوان با گل‌گهر سیرجان به گوش می‌رسد اما مدیران سرخ‌پوش توانستند نظر هافبک سابق خود را جلب کنند تا دوباره سروش رفیعی در جمع بازیکنان پرسپولیس حضور پیدا کند.

سروش رفیعی که در سن ۳۲ سالگی یکی از هافبک‌های باتجربه و شاخص فوتبال ایران به شمار می‌رود، برای رفع مشکل بازی‌سازی سرخ‌پوشان با نظر یحیی گل‌محمدی جذب شده است. رفیعی که همراه تیم ملی در اردوی دوحه بود، در بازگشت از اردو امروز به ساختمان باشگاه پرسپولیس رفت و با توجه به مذاکرات قبلی، قرارداد خود را به مدت ۲ سال با سرخ‌پوشان به امضا رساند تا خیال گل‌محمدی از پست هافبک بازی‌ساز با حضور او آسوده شود.احسان پهلوان اصلی‌ترین گزینه پرسپولیس در پست هافبک بازی‌ساز در فصل گذشته بود که به نظر می‌رسد با توجه به جذب سروش رفیعی، پهلوان به درهای خروج باشگاه نزدیک شده است.رفیعی فصل گذشته هم تمایل خود برای بازگشت به پرسپولیس را اعلام کرد، این انتقال اما انجام نشد. گفته می‌شد سبک بازی سروش رفیعی با تاکتیک گل‌محمدی هم‌خوانی ندارد. حضور رفیعی در پرسپولیس این احتمال را قوت می‌دهد پرسپولیس در فصل جدید می‌خواهد تغییر سیستم هم بدهد.

رفیعی و دبل هت‌تریک؟

رفیعی برای سومین‌بار است که با پرسپولیس قرارداد امضا می‌کند. او در لیگ شانزدهم و لیگ هجدهم هم در تیم تحت هدایت برانکو ایوانکوویچ حضور داشت و توانست در هر دو حضور خود در جمع سرخ‌پوشان، قهرمانی لیگ برتر را به‌دست آورد و حالا امیدوار است در سومین حضورش در پرسپولیس هم این مهم برای او محقق شده و برای سومین‌بار موفق به کسب عنوان قهرمانی لیگ برتر شود.سروش رفیعی اوج درخشش خود را در فصل اول حضورش در پرسپولیس به جای گذاشت. به طوری‌که او توانست با ۵ گل و ۷ پاس‌گل یکی از بهترین‌های سرخ‌پوشان در لیگ شانزدهم باشد و نقش کلیدی در قهرمانی شاگردان برانکو داشت.

جدایی محترمانه از سپاهان

ستاره باتجربه و جدیدالورود پرسپولیس پیش از آن‌که امروز به ساختمان باشگاه برود، شب گذشته در صفحه اینستاگرامی خود پیام خداحافظی‌اش از سپاهان را منتشر کرد. رفیعی که در طول حضورش در جمع طلایی‌پوشان اصفهان یکی از بهترین بازیکنان لیگ برتر به شمار می‌رفت و ۸ گل و ۱۵ پاس‌گل را در لباس سپاهان به ثبت رساند، با ادبیاتی ویژه از هواداران سپاهان خداحافظی کرد. او فصل گذشته در ۲۳ بازی برای سپاهان ۳ گل زد، ۵ گل ساخت و با میانگین نمره ۷.۰۳، ششمین بازیکن تیمش بود. رفیعی با قدردانی و ستایش هواداران باشگاه سپاهان، این باشگاه اصفهانی را «حرفه‌ای، دارای اصول و متعهد» توصیف کرد تا به سبک و سیاقی متفاوت و ویژه از مسئولان تیم سابق خود قدردانی کرده باشد.

پیراهن پروین دوباره بر تن سروش؟

سروش رفیعی در دو حضور قبلی خود در پرسپولیس شماره ۷ را به تن کرده است. این شماره بعد از جدایی رفیعی، به جونیور براندائو رسید که مهاجم برزیلی نتوانست عملکرد خوبی را از خود در پرسپولیس به جای بگذارد و خیلی زود از جمع شاگردان گل‌محمدی جدا شد. عیسس آل‌کثیر در فصل گذشته و در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا این شماره را به تن کرد اما در لیگ برتر این اتفاق برای او رخ نداد.رفیعی احتمالا در سومین حضورش در پرسپولیس، به مانند دو دوره قبلی بازهم از مسئولان باشگاه شماره ۷ را درخواست خواهد کرد و با توجه به اینکه این شماره در فهرست سرخ‌پوشان خالی بوده، پیش‌بینی می‌شود که درخواست خرید جدید پرسپولیس با موافقت مدیران باشگاه مواجه شود.

از پرسپولیس به مقصد جام جهانی؟

پنجمین خرید تابستانی پرسپولیس با انگیزه حضور و درخشش در لباس تیم ملی در سال جام جهانی به جمع سرخ‌پوشان بازگشته است. رفیعی که در اردوهای اخیر ملی حضور یافته، امیدوار است بتواند با درخشش خود در لباس پرسپولیس نظر کادرفنی تیم ملی را جلب کند و به ترکیب اصلی تیم ملی فوتبال ایران راه پیدا کند.رفیعی رقبای سرسختی را در پست هافبک بازی‌ساز در تیم ملی دارد که می‌توان به علی قلی‌زاده به عنوان شاخص‌ترین رقیب خرید جدید پرسپولیس اشاره داشت اما ستاره سرخ‌پوشان که سابقه کسب عنوان برترین پاسور لیگ را هم در لیگ بیستم در لباس سپاهان دارد، در تلاش است تا بتواند با اثبات شایستگی‌های خود به کادرفنی تیم ملی، در جام جهانی قطر در جمع نفرات اصلی تیم ملی فوتبال ایران حضور داشته باشد.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار