کدخبر: 8132 تاریخ انتشار:

خرید رویایی استقلال جانشین فرهاد مجیدی؟

اغلب کارشناسان استقلالی و فوتبالی در فصل گذشته عامل موفقیت فرهاد مجیدی با استقلال را دستیار ایتالیایی او عنوان می‌کردند و حالا شاید همین فرد جانشین مجیدی را هم به ایران بیاورد.

به گزارش 9 صبح،  گابریل پین ، مربی ایتالیایی استقلال که در بهار ۱۴۰۰ و اواخر فصل بیستم لیگ برتر و به خواست فرهاد مجیدی به جمع اعضای کادر فنی استقلال اضافه شد پس از بروز مشکلاتی برای حضورش در کشورمان (به واسطه مقررات وضع شده از سوی وزارت ورزش) از شهرویو ماه سال ۱۴۰۰ به ایران آمد و کارش کنار تیم استقلال را استارت زد.

این مربی ایتالیایی ۵۹ ساله متولد شهر ویتوریو ونه‎تو در کشور ایتالیاست که سابقه بازی در باشگاه های یوونتوس، پارما، یوونتوس، لاتزیو، پارما و پیاچنزا را در کارنامه دارد و همچنین دوران مربیگری‌اش را در رده باشگاهی در تیم های پارما، فیورنتینا، گالاتاسرای، النصر امارات، والنسیا و جنوا پشت سر گذاشته است. اما مهمترین بخش مربیگری گابریله پین در سال‌های اخیر به حضور ۴ ساله (۱۴-۲۰۱۰) او در تیم ملی ایتالیا مربوط می شود. سالی که ایتالیا در جام ملتهای ۲۰۱۲ اروپا به فینال رسید و درنهایت مقابل اسپانیا به عنوان نایب قهرمانی دست یافت. بسیاری از کارشناسان فوتبالی موفقیت ایتالیا در آن مسابقات را به حضور این مربی در کادر فنی تیم ملی ایتالیا مربوط می‌دانستند. او همچنین چندی بعد به همراه "چزاره پراندلی" در جام کنفدراسیون ها در سال ۲۰۱۳ نیز به فینال رسید و نایب قهرمانی آن مسابقات را تجربه کرد. البته گابریل پین همراه با تیم ملی ایتالیا در جام جهانی ۲۰۱۴ نیز حضور داشت اما لاجوردی پوشان ایتالیا در آن رقابت ها (در برزیل) کارنامه قابل توجهی را از خود بر جای نگذاشتند.

در هفته ها و ماههای اخیر بسیاری از کارشناسان و پیشکسوتان استقلالی بخش عمده موفقیت استقلال در فصل گذشته را مرهون حضور این مربی کنار دست فرهاد مجیدی عنوان می‌کردند. فراموش نکنیم گابریله پین در اواخر اردیبهشت ماه و در مصاحبه‌ای با نشریه "گاتزتا دلو اسپورت" ایتالیا درباره شرح وظایفش در تیم استقلال صراحتاً اعلام کرد: «فرهاد مجیدی از من خواسته قبل از شروع بازی و در بین دو نیمه در رختکن با بازیکنان صحبت کنم».

همه این مسائل و اطلاعات دقیق کادر مدیریتی باشگاه استقلال از این شرایط کادر فنی باعث شد تا مدیرعامل استقلال پس از جدایی فرهاد مجیدی نظر مساعد گابریله پین برای ادامه همکاری با سرمربی فصل بعد باشگاه استقلال را جلب کرده و او را متقاعد کند که یک سال دیگر همراه با استقلال بماند. اما اخبار رسیده از باشگاه استقلال حکایت از آن دارد که گابریله پین که این روزها با خانواده به کشورش برگشته هیچ دغدغه ای بابت ادامه حضور در باشگاه استقلال نداشته و به لحاظ مالی نیز اطمینان خاطر دارد که مشکلی از این بابت برای تمدید قرارداد با استقلال نخواهد داشت. نکته مهم در ارتباط با این موضوع این است که روابط خوب مصطفی آجورلو با گابریله پین باعث شده تا مدیرعامل استقلال از وی بخواهد در صورت امکان اگر مربی خوبی برای هدایت استقلال و جانشینی فرهاد مجیدی سراغ دارد، فرد نظرش را به باشگاه استقلال معرفی کند.

برخی گمانه‌زنی‌ها در این باره حاکی از آن است که احتمال دارد مربی بعدی استقلال با مشورت و همفکری گابریله پین و از کشور ایتالیا روی نیمکت استقلال بنشیند. شناخت پین از بازیکنان استقلال این فرصت را به مربی خارجی بعدی می دهد که برای برطرف کردن نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت این تیم سرعت عمل بیشتری در یارگیری داشته باشد.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار