کدخبر: 7998 تاریخ انتشار:

پیشنهاد جالب یک استقلالی برای انتخاب سرمربی

پیشکسوت استقلال گفت: گفته بودم که اگر فرهاد بدون باخت لیگ را تمام کند صد در صد از این تیم می‌رود.

به گزارش 9 صبح، علی موسوی، بازیکن اسبق تیم استقلال درباره تغییر و تحولات در کادر فنی استقلال اظهاراتی را مطرح کرد.

جدایی فرهاد مجیدی بحث امروز حوزه استقلال فوتبال ایران است. شما انتظار چنین اقدامی‌را از سوی مجیدی داشتید؟

اتفاقاً به رفقای فوتبالی ام گفته بودم که اگر فرهاد بدون باخت لیگ را تمام کند صد در صد از این تیم می‌رود چون او را می‌شناختم. خصوصاً اینکه از امارات هم پیشنهاد گرفت که خیلی دوست دارد آنجا زندگی کند. به نظرم قابل پیش بینی بود.

حالا تکلیف استقلال چه می‌شود؟

این تیم با یکی دو تغییر در خط حمله و هافبک می‌تواند دوباره برای سال آینده یک تیم خوب و منسجم باشد اما متاسفانه ما در ایران وقتی تیمی‌را قهرمان می‌کنیم می‌ترسیم که سال بعد نتوانیم آن را تکرار کنیم و با اولین پیشنهاد جدا می‌شویم. چون می‌دانیم مربی تیم قهرمان را بیشتر تحویل می‌گیرند و قراردادش بیشتر می‌شود.

این روزها از جواد نکونام به عنوان گزینه هدایت استقلال نام برده می‌شود. نظر شما در این باره چیست؟

جواد رزومه خودش را دارد و در بحث مربیگری گزینه بدی نیست ولی اگر به استقلال بیاید قطعاً در ابتدای کار فشار زیادی روی خواهد بود. بنابراین فکر می‌کنم یک مربی خارجی راحت تر باشد.

چرا چنین تصوری دارید؟

چون مربی خارجی حرفه‌ای است و کاری به این ندارد که استقلال بدون باخت قهرمان شده یا با باخت! زبان هم که نمی‌داند تا شعار طرفداران تیم را از روی سکوها بشنود. بنابراین اگر یک گزینه خوب خارجی مثل استراماچونی یا یک مربی باکلاس باشد، می‌تواند استقلال را در فصل بعد قهرمان کند. یکی مثل همین گابریله پین که هم با استقلال آشناست هم جو این تیم را می‌شناسد. فرهاد مجیدی باهوش بود که این مربی را کنار دستش گذاشت. چون هر مربی ایرانی برای موفقیت نیاز دارد که یک تمرین انده خوب خارجی کنار دستش باشد. به نظر من او می‌تواند فصل بعد سرمربی استقلال باشد.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار