کدخبر: 6906 تاریخ انتشار:

نظر نهایی فدراسیون فوتبال علیه ادعای استقلالی‌ها/ فاصله پرسپولیس تا صدر جدول کمتر شد

دبیرکل فدراسیون فوتبال نسبت به چگونگی ساختار جدول لیگ برتر در پایان فصل واکنش نشان داد.

به گزارش 9صبح، سهیل مهدی هفته گذشته اعلام کرد در صورت تساوی تیم‌هایی با امتیاز برابر در دیدارهای رودررو، تیمی که گل بیشتری در خانه حریف به ثمر رسانده، در جدول جایگاه بهتری کسب و عنوان قهرمانی را کسب می‌کند. ادعایی که استقلالی‌ها هم آن را تایید کردند و بر اجرای آن مصر بودند.

حسن کامرانی‌فر، دبیرکل فدراسیون فوتبال اما این موضوع را رد کرد. وی در گفت‌وگو با برنامه فوتبال برتر در این باره اظهار داشت: هیئت رئیسه فدراسیون چند ماه پیش، اولویت بازی رودررو را در هنگام برابری امتیازات تیم‌ها به سازمان لیگ ابلاغ کرد و این مصوبه به باشگاه‌ها نیز ابلاغ شد. در صورتی که تیم‌ها در بازی رودررو به تساوی برسند، تفاضل گل حساب می‌شود و گل زده در خانه حریف مورد محاسبه قرار نمی‌گیرد.

به این ترتیب در صورت برابری امتیازات تیم‌های استقلال و پرسپولیس در پایان لیگ بیستم، تفاضل گل برتر عامل تعیین قهرمان می‌شود.

در صورتی که گل زده در خانه حریف محاسبه می‌شد سرخ‌ها باید در ۴ بازی باقی مانده ۷ امتیاز بیشتر از استقلال می‌گرفتند تا قهرمان شوند اما حالا باید  6امتیاز بیشتر بگیرند و البته تفاضل گل خود را هم بالاتر از رقیب ببرند. اتفاقی که با توجه به بازی‌های باقی مانده بسیار سخت است.

منبع: خبرورزشی
وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار