کدخبر: 46611 تاریخ انتشار:

صعود شبانه پرسپولیس به صدر جدول

پرسپولیس به رتبه نخست جدول رده‌بندی لیگ برتر صعود کرد.

صعود شبانه پرسپولیس به صدر جدول

 

به گزارش 9 صبح، با کسر چهار امتیاز از سپاهان، تیم فوتبال پرسپولیس تهران به رتبه نخست جدول رده‌بندی لیگ برتر صعود کرد.

در شرایطی که سه باشگاه استقلال، پیکان و تراکتور برای تغییر نتیجه دیدار مستقیم مقابل سپاهان شکایت خود را به کمیته انضباطی ارائه کرده بودند در نهایت اعضای این کمیته با جمع‌آوری مستندات و مدارک حکمی متفاوت با ایده‌آل شاکیان را صادر کرده و سپاهان را از صدر جدول پایین آوردند.

سپاهان که با کسب 12 امتیاز از چهار هفته لیگ برتر، شروعی قدرتمندانه در فصل جدید داشت با این کسر امتیاز 8 امتیازی می‌شود و به رتبه چهارم سقوط کرد تا پشت سر سه تیم دیگر قرار بگیرد. این در حالی است که آنها حالا تنها با تفاضل گل بهتر نسبت به گل‌گهر این جایگاه را خواهند داشت.

با این حکم، پرسپولیس با 10 امتیاز به صدر جدول رسید و با روحیه فراوان پای به دیدار مقابل النصر می‌گذارد. جالب اینکه تیم استقلال و آلومینیوم نیز حالا به یک قدمی صدر جدول رسیدند و در صورت برگزاری دربی، آبی‌ها این فرصت را داشتند که با شکست رقیب سنتی در بازی مستقیم، صدر جدول را تسخیر کنند.

حالا تعویق بازی های پرسپولیس، سپاهان و استقلال این فرصت را به آلومینیوم اراک خواهد داد تا با پیروزی احتمالی برابر مس رفسنجان به شکلی باورنکردنی به صدر جدول صعود کند.

همچنین کسر امتیاز سپاهان به شدت منفعت تراکتور و گل‌گهر را تامین خواهد کرد. تیم اوزونیدوس که با دو تساوی جایگاه صدرنشینی را از دست داده بود، حالا با سپاهان هم امتیاز می‌شود و چه بسا این هفته از غیبت نمایندگان آسیایی ایران بهره ببرد و به صدر جدول هم برسد. تیم تراکتور 6 امتیازی نیز حالا تنها 4 امتیاز تا صدر جدول فاصله دارد و فرصت این را خواهد داشت تا با قرعه آسانتر مسیر صدرنشینی را بپیماید.

از توضیحات بالا کاملا مشخص می‌شود که این 4 امتیاز معادلات لیگ برتر را به کلی تغییر می‌دهد و چه بسا تیم قهرمان و تیم های دارای سهمیه را هم تا پایان فصل تحت‌تاثیر خود قرار بدهد. هرچند که سپاهان قطعا و استقلال، پیکان و تراکتور احتمالا به حکم معترض خواهند بود. سپاهان تلاش خواهد کرد از زیر این حکم به شدت سنگین در برود و ائتلاف حریفان این تیم نیز امیدوار خواهند بود چه بسا سه هیچ موردنظر را هم از کمیته انضباطی بگیرند.

وبگردی
کدخبر: 46611 تاریخ انتشار:
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت