کدخبر: 46225 تاریخ انتشار:

سقوط سپاهان به انتهای جدول!

باشگاه سپاهان با چالش جدی مواجه شده است.

سقوط سپاهان به انتهای جدول!

به گزارش 9 صبح، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ با توجه به شرایط مالی حاکم بر فوتبال ایران و رشد تصاعدی قیمت بازیکنان، پیش از آغاز بیست‌وسومین دوره مسابقات لیگ برتر اقدام به تصویب دستورالعملی کردند که از آن به عنوان سقف بودجه باشگاه‌ها یاد شد. همه باشگاه موظف به رعایت آن بودند و در این میان تنها باشگاهی که دچار چالش و مشکل شد سپاهان بود و پرونده این باشگاه از سوی کارگروه نظارت بر قراردادها به کمیته انضباطی رفته است.

باشگاه سپاهان سقف بودجه خود را 325 میلیارد تومان اعلام کرد اما حواشی و شکایت علیه این باشگاه اصفهانی کم نبوده است. فصل مشترک شکایت باشگاه‌های پرسپولیس، استقلال، تراکتور و پیکان و البته نظر کارگروه نظارت این است که سپاهان بخشی از مبالغ بازیکنان را تهاتر کرده است. مطابق دستورالعمل ابلاغی، باشگاه‌ها برای فصل آینده حداکثر می‌توانند 25 درصد به مبالغ فعلی قرارداد بازیکنان اضافه کنند اما طبق ادعاهای مطرح شده از سوی باشگاه‌هایی که شکایت کرده‌اند سپاهان پولی که قرار بوده در این فصل به برخی بازیکنان بدهد را روی قرارداد سال آینده گذاشته و بدین ترتیب مبلغ قرارداد بازیکنان برای فصل آینده با افزایشی بیش از 25 درصد مواجه شده است. باشگاه سپاهان اکنون با این اتهام روبه‌رو است اما جالب است که تلاشی برای رفع این اتهام نکرده است.

سپاهان هفته گذشته در واکنش به اتفاقات اخیر بیانیه‌ای علیه فدراسیون منتشر و شایعات مربوط به قرارداد کاوه رضایی را تکذیب کرد. با این وجود در خصوص موضوع انتقال رقم قرارداد به سال‌ آینده موضع‌گیری رسمی نداشت و هیچ‌گونه توضیحی در بیانیه این باشگاه به چشم نمی‌خورد. باشگاه سپاهان اصولاً ید طولایی در شکایت دارد اما مشخص نیست که چرا به جای این همه شکایت از افراد و باشگاه‌ها درباره موضوع تهاتر قراردادها به صورت رسمی شفاف‌سازی نمی‌کند.

همه این موارد در حالی رخ می‌دهد که طلایی‌پوشان تصاویر توافق رسمی با آل‌کثیر را 19 تیرماه سال جاری منتشر کردند؛ اما  فعلاً خبری از ثبت رسمی قرارداد نیست. در هفته‌های ابتدایی مسئولان باشگاه سپاهان معتقد بودند با ویرایش  تغییر فرمت قرارداد به زودی مشکل حل خواهد شد اما این اتفاق رخ نداد.

عدم رعایت سقف قرارداد عواقب دیگری هم برای تیم اصفهانی در پی داشت. مورایس در بازی پیکان تنها 6 نیمکت‌نشین در اختیار داشت. در این میان بازیکن دابو بازیکن خارجی همراه کاروان طلایی‌پوشان به ورزشگاه پاس قوامین اکباتان رفت و حتی در کنار زمین چمن حاضر شد. با این اوصاف باید هزینه اسکان، پذیرایی و... موارد مرتبط به یک بازیکن را برای او در نظر گرفت. از طرف دیگر 3 بازیکن جوان این تیم که در لیست تیم امید قرار دارند امکان اعزام به مسابقات آسیایی هانگژو را ندارند و با وجود شایستگی دلخوش به شرکت در مسابقات مقدماتی المپیک پاریس هستند.

باشگاه سپاهان به خوبی می‌داند حضور بازیکنان جوان این تیم در جمع شاگردان عنایتی، علاوه بر ابعاد تبلیغاتی به افزایش تجربه بین‌المللی این بازیکنان کمک می‌کند و می‌تواند در بازی‌های حساس لیگ قهرمانان آسیا کمک کننده باشد اما سقف بودجه این شانس را هم از بازیکن جوان سپاهان گرفته است. اکنون همه در انتظار رأی کمیته انضباطی درباره سپاهان هستند. در این مدت صحبت‌هایی مبنی بر سه بر صفر شدن نتایج سپاهان مطرح شد اما در نهایت این کمیته انضباطی است که باید در این باره رأی خود را اعلام کند.

وبگردی
کدخبر: 46225 تاریخ انتشار:
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت