کدخبر: 31870 تاریخ انتشار:

تکرار تجربه سال ۲۰۱۲ از زبان ماتیاس سامر برای بایرن مونیخ

مدیر ورزشی پیشین بایرن مونیخ تصریح کرد: من بلافاصله متوجه شدم که آن سالِ بدون جام (2012) چقدر بد به اولی هوینس و کارل هاینتس رومنیگه ضربه زد.

تکرار تجربه سال ۲۰۱۲ از زبان ماتیاس سامر برای بایرن مونیخ

به گزارش 9صبح،ماتیاس سامر که خود بین سال‌های 2012 تا 2016 به عنوان مدیر ورزشی تیم فوتبال بایرن مونیخ فعالیت می‌کرد، در گفت‌وگو با روزنامه آلمانی «TZ» چاپ مونیخ، در خصوص ناکامی باواریایی‌ها در کسب جام در فصل جاری گفت: اگرچه این موضوع غم‌انگیز و دردناک بود اما بایرن مونیخ چنین چیزی را در سال 2012 تجربه کرد، اتفاقی که باعث شد تا همه چیز در مسیر درستی قرار بگیرد. در ان سال هم غرور بایرن جریحه‌دار شد و در صحبت‌هایی که با اولی هوینس داشتم، متوجه این موضوع شدم. در سال 2012 هم ابهام زیادی وجود داشت و همه مواضع باشگاه زیر سؤال رفته بود. برای پیشرفت دیوانه‌واری که بایرن از آن زمان تا به امروز داشته، پیروزی از شکست کم‌اهمیت‌تر بود.

مدیر ورزشی پیشین بایرن مونیخ تصریح کرد: من بلافاصله متوجه شدم که آن سالِ بدون جام (2012) چقدر بد به اولی هوینس و کارل هاینتس رومنیگه ضربه زد. در آن مقطع تصمیماتی گرفته شد و همه می‌دانستند که دیگر بهانه‌ای وجود ندارد. فینال ومبلی (اشاره به قهرمانی بایرن با شکست 2 بر یک بوروسیا دورتموند در فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال 2013) نیز محصول این پیشرفت باشگاه بود.

بایرن مونیخ که پیش از این در مرحله یک‌چهارم نهایی جام حذفی آلمان و یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا به ترتیب با قبول شکست مقابل تیم‌های فرایبورگ و منچسترسیتی از دور رقابت‌ها کنار رفته بود، با قبول شکست 3 بر یک خانگی شنبه شب مقابل لایپزیگ عنوان قهرمانی را به بوروسیا دورتموند تعارف زد.

شاگردان توماس توخل که در حال حاضر با 68 امتیاز در رده دوم جدول رده‌بندی بوندس‌لیگا و پشت‌ سر دورتموند 70 امتیازی هستند، در هفته پایانی این رقابت‌ها سرنوشت قهرمانی در دست‌شان نیست.

منبع:تسنیم

وبگردی
کدخبر: 31870 تاریخ انتشار:
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت