کدخبر: 31772 تاریخ انتشار:

آلگری:یوونتوس را با وضعیت الان تنها بزارم حرکت بزدلانه ایی است

مکس آلگری در پایان عنوان کرد: یوونتوس همیشه روی پای ما ایستاده است، ما باید روشن فکر باشیم.

آلگری:یوونتوس را با وضعیت الان تنها بزارم حرکت بزدلانه ایی است

به گزارش 9صبح،ماسیمیلیانو آلگری که شاگردانش شب گذشته (دوشنبه) ساعتی پس از کسر 10 امتیازی از مجموع امتیازاتش به خاطر پرونده تخلفات مالیاتی‌اش در فصول اخیر، در چارچوب هفته سی‌وششم سری A ایتالیا با نتیجه 4 بر یک مغلوب میزبان خود امپولی شدند، پس از این دیدار در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «DAZN» گفت: ما نباید دنبال عذر و بهانه باشیم، چون یوونتوس هستیم. ما در یوونتوس عادت داریم برنده شویم یا حداقل برای پیروزی بجنگیم. اکنون دو بازی دیگر باقی مانده است، ما باید کنار هم بمانیم  چون روز یکشنبه میزبان میلان خواهیم بود.

وی افزود: طبیعاً وضعیت عجیبی بود که درست 10 دقیقه قبل از اینکه ما وارد زمین بشویم حکم کسر امتیاز صادر شد. ما در اولین فرصت گلزنی تسلیم امپولی شدیم، سپس یک موقعیت دیگر روی دروازه ما خلق شد که دوباره دروازه‌مان باز شد. ما فرصت‌هایی داشتیم که فاصله را کم کنیم اما از آنها استفاده نکردیم. به هر حال این فروپاشی ذهنی را توجیه نمی‌کند. در حال حاضر تنها کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که ساکت بمانیم و شکست را بپذیریم.

سرمربی یوونتوس تصریح کرد: پیش از آغاز این بازی 69 امتیاز کسب کرده بودیم و در رده دوم جدول قرار داشتیم. حتی پس از جریمه کسر 10 امتیازی، در صورت پیروزی در این دیدار می‌توانستیم همچنان شانس رقابت با میلان برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را داشتیم اما متأسفانه این‌طور نشد. نمی‌توانم بازیکنانم را سرزنش کنم چون می‌توانم به شما اطمینان بدهم که بازی در چنین شرایطی آسان نبود. چند روز آینده نیز برای‌مان آسان نخواهد بود چون ما از لیگ اروپا حذف شدیم، سپس این خبر را 10 دقیقه قبل از شروع بازی با امپولی دریافت کردیم، این در حالی است که اخیراً پس از سه ماه موفق شده بودیم 15 امتیاز کسر شده را به حساب‌مان بازگردانیم. این توجیه نیست اما بدون شک این فصلی غیرعادی برای ما است و با وجود همه این‌ها تیم 69 امتیاز کسب کرد.

آلگری تصریح کرد: جنبه روانی در فوتبال اساسی است. ما 15 دقیقه پیش از آغاز بازی در رده دوم جدول رده‌بندی بودیم و 69 امتیاز داشتیم. حالا اما وضعیت بسیار متفاوتی است و ما 5 امتیاز با میلان چهارم جدولی اختلاف داریم و در رده پنجم هستیم. هر بار که سرمان را بالا می‌آوریم، آنها ما را به عقب هُل می‌دهند. پس از بازی پنجشنبه شب (حذف در مرحله نیمه‌نهایی لیگ اروپا توسط سویا) نیز طبیعی بود که بچه‌ها در زمین بی‌هدف بدوند.

وی همچنین در خصوص شایعات مطرح شده در خصوص آینده حرفه‌ای‌اش خاطرنشان کرد: ما باید با مدیران باشگاه صحبت کنیم. نمی‌دانم که آیا آنها حتی به ما اجازه بازی در لیگ اروپا را خواهند داد یا خیر، بنابراین ابتدا باید منتظر بمانیم و ببینیم چه می‌شود. بدیهی است که اگر شانس حضور در رقابت‌های اروپایی را نداشته باشیم، باید یک برنامه برای فصل بعد داشته باشیم. نمی‌توانیم بگوییم که یوونتوس فصل آینده فوراً به قهرمانی خواهد رسید، اما نکته مهم این است که همه در هنگام مشکلات هماهنگ باشند. بزدلانه است که یوونتوس را در این شرایط تنها بگذارم. من امشب ناامید هستم چون یک فرصت را از دست دادیم اما همچنین نمی‌توانم تیم را به خاطر چیزی سرزنش کنم.

سرمربی ایتالیایی یوونتوس صحیت‌های خود را این‌طور ادامه داد: می‌خواهم به یک نکته اشاره کنم، یوونتوس در رتبه دوم جدول قرار داشت و ما این جایگاه آن را در زمین به دست آوردیم. ما همه چیز را می‌پذیریم اما واقعاً امیدوارم که این موضوع یک بار برای همیشه حل شود. این درست مثل چکه چکه ثابت است، اجازه دهید آنها (مسؤلان مربوطه) فقط تصمیم بگیرند که می‌خواهند یوونتوس کجا باشد، به ما بگویید و مشکل را حل کنید. این بی‌احترامی به افرادی است که کار می‌کنند از جمله بازیکنان و مربیان. من به آنها نمی‌گویم چه تصمیمی بگیرند، فقط از آنها می‌خواهم یکبار برای همیشه تصمیم بگیرند. این باورنکردنی است، بس است دیگر!

مکس آلگری در پایان عنوان کرد: یوونتوس همیشه روی پای ما ایستاده است، ما باید روشن فکر باشیم. اکنون فقط می‌توانیم امیدوار باشیم که بتوانیم فصل بعد را با دانستن اینکه شرایط کلی چیست، شروع کنیم. نمی‌دانم چگونه به این نقطه رسیدیم، اما اتفاقاتی که این فصل رخ داد، همانند یک شکنجه برای ما بوده است. کاش همین دو ماه پیش به ما می‌گفتند که مجازات‌مان چیست و اگر قرار بود با چاقو ما را بزنند یا مسموم‌مان کنند، به ما اطلاع می‌دادند چون در این صورت حداقل می‌دانستیم اوضاع کلی‌مان چطور است.

یوونتوس با این شکست و کسر 10 امتیاز، 59 امتیازی باقی ماند و در رده هفتم جدول رده‌بندی ایستاده است، این در حالی است که با میلان چهارم جدولی پنج امتیاز اختلاف دارد و به نظر می‌رسید کسب سهمیه لیگ اروپا در دو هفته پایانی برای بانوی پیر واقع‌بینانه‌تر است.

منبع:تسنیم

وبگردی
کدخبر: 31772 تاریخ انتشار:
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت