کدخبر: 31621 تاریخ انتشار:

پپ گواردیولا:

انصاف نیست که فقط با قهرمانی در اروپا تیمی کامل شناخته ‌شویم

سرمربی اسپانیایی که تیمش امسال به فینال لیگ قهرمانان اروپا رسیده است و در آن بازی به مصاف اینتر خواهد رفت، گفت: احساسی که من دارم این است که با کسب 5 قهرمانی در لیگ برتر و حضور در فینال لیگ قهرمانان نمی‌‌‌توان گفت که کار ما تا الان کم ارزش بوده است.

انصاف نیست که فقط با قهرمانی در اروپا تیمی کامل شناخته ‌شویم

به گزارش 9صبح،پپ گواردیولا پس از پیروزی یک بر صفر روز گذشته (یکشنبه) منچسترسیتی در بازی خانگی برابر چلسی و کسب سومین مدال قهرمانی‌اش در سه فصل اخیر و در مجموع پنجمین قهرمانی‌اش در لیگ برتر انگلیس، گفت که بی‌انصافی است که تیم او تنها زمانی در زمره بزرگان فوتبال اروپا قرار بگیرد که فاتح لیگ قهرمانان اروپا شود.

سرمربی اسپانیایی که تیمش امسال به فینال لیگ قهرمانان اروپا رسیده است و در آن بازی به مصاف اینتر خواهد رفت، گفت: احساسی که من دارم این است که با کسب 5 قهرمانی در لیگ برتر و حضور در فینال لیگ قهرمانان نمی‌‌‌توان گفت که کار ما تا الان کم ارزش بوده است. ما چیزهای فراوانی برده‌ایم اما نمی‌توان این را هم کتمان کرد که برخی تنها زمانی برای کارهای ما ارزش قائل می‌شوند که قهرمان اروپا شویم و این بی‌انصافی است. می‌دانم که از نظر آنها ما تنها زمانی یک تیم کامل به نظر خواهیم رسید که قهرمان اروپا شویم. حالا برخی به شیوه‌ای زیبا با کلمات و اصطلاحات بازی می‌کنند تا همین مفهوم را برسانند. اگر ما الان هم نتوانیم این کار را انجام دهیم، دیر یا زود بالاخره قهرمان اروپا هم خواهیم شد. ما فرصتش را داریم، پس شانس‌مان را امتحان می‌کنیم.

اصلی‌ترین رقیب سیتی در مسیر کسب سومین قهرمانی متوالی‌اش در لیگ برتر انگلیس، آرسنالی بود که تا اواخر نیم فصل دوم صدرنشین بود. گواردیولا با تحسین دستیار سابقش میکل آرتتا که اکنون سرمربی آرسنال است و معرفی تیم او به عنوان «قهرمان» گفت: کاری که میکل در‌آرسنال انجام داده، شایسته تبریک است. او آرسنال را به جایگاه قدیمی‌اش برگرداند. رقابت‌‌مان با آرسنال در این فصل مثل رقابت‌مان با لیورپول در فصل گذشته بود. آرسنال هم ما را مجبور کرد تا سرحد توان بجنگیم. آرسنال در میانه فصل امتیازاتی از دست داد و این باعث شد که ما خودمان را به آنها برسانیم و بعد هم احساس کردیم که می‌توانیم قهرمان شویم. خیلی‌ها عادت دارند آرسنال را دست‌کم بگیرند اما آنها هم قهرمان هستند. ما در طول فصل خیلی به آنها فشار آوردیم اما آنها باز هم کارشان را فوق‌العاده انجام دادند. من به داشتن چنین رقیبی افتخار می‌کنم. آرسنال باید همین روند را حفظ کند. باید اعتراف کنم که در طول فصل آرسنال کاری کرد که من دنبال راه چاره‌ای برای شکست دادنش بگردم. در نهایت مقاومت و تسلیم ناپذیری بازیکنان ما و آگاهی‌شان از اینکه باید همه بازی‌ها را ببرند تا قهرمان شد، باعث شد که بتوانیم به هدف‌مان برسیم.

منبع:تسنیم

وبگردی
کدخبر: 31621 تاریخ انتشار:
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت