کدخبر: 31619 تاریخ انتشار:

پیدا شدن مقصر تبریک نگفتن ساپینتو به پرسپولیسی‌ها!

مرتضی فنونی‌زاده در مورد قهرمانی پرسپولیس در بیست و دومین دوره لیگ برتر، اظهار داشت: پرسپولیس در این فصل فراز و نشیب زیاد داشت و اوایل فصل خیلی خوب بود و بعد در نتیجه گیری متوسط عمل کرد و در آخر فصل هم به وضعیت آرمانی رسید و در نهایت قهرمان شد.

پیدا شدن مقصر تبریک نگفتن ساپینتو به پرسپولیسی‌ها!

به گزارش 9صبح،مرتضی فنونی‌زاده در مورد قهرمانی پرسپولیس در بیست و دومین دوره لیگ برتر، اظهار داشت: پرسپولیس در این فصل فراز و نشیب زیاد داشت و اوایل فصل خیلی خوب بود و بعد در نتیجه گیری متوسط عمل کرد و در آخر فصل هم به وضعیت آرمانی رسید و در نهایت قهرمان شد. این قهرمانی را به بازیکنان و مربیان این تیم و بخصوص هواداران خوب پرسپولیس تبریک می گویم. پرسپولیس بعد از دربی در همه بازی ها هم خوب بازی کرد و هم پیروز شد. فقط در مسابقه با پیکان تهران کمی دچار مشکل شد. در بازی آخر هم دیدید که تیم چغر و بد بدن نساجی را راحت شکست داد. البته سپاهان و استقلال هم امتیازهایی را از دست دادند. در نهایت پرسپولیس به هشتمین قهرمانی خود در بیست و دومین دوره لیگ برتر رسید که تقریبا یک سوم قهرمانی های لیگ برتر به پرسپولیس اختصاص دارد و حدود ۳۳ درصد قهرمانی‌های لیگ برتر متعلق به این تیم بوده است.

وی در مورد اینکه ساپینتو قهرمانی پرسپولیس را در لیگ برتر تبریک نگفت، عنوان کرد: نیازی به تبریک ساپینتو نداریم. هرچند به عقیده من ساپینتو می‌خواسته قهرمانی پرسپولیس را تبریک بگوید اما شیطنت‌هایی در باشگاه استقلال باعث شد که او این قهرمانی و موفقیت را تبریک نگوید و افرادی در تیم استقلال بوده‌اند که به این مربی گفته‌اند قهرمان شده‌اند که شده‌اند! نباید تبریک بگوییم. البته در فوتبال روز و حرفه‌ای دنیا تبریک گفتن عادی است. در ورزش‌های انفرادی مثل کشتی و کاراته و... نیز وقتی حریفی بازنده می‌شود با حریف دست می‌دهد یا او را بغل می‌کند و به صورت فیزیکی تبریک می‌گوید. ما از ساپینتو انتظار تبریک نداریم هرچند بهتر است باشگاه‌ها همانطوریکه واژه فرهنگی - ورزشی دارند به بخش فرهنگی هم برسند. هرچند یادم نمی‌آید فصل گذشته هم ما بابت قهرمانی استقلال تبریک گفته باشیم.

پیشکسوت پرسپولیس در مورد وضعیت این تیم در جام حذفی، اظهار کرد: خیلی خوب شد که در جام حذفی به مصاف هوادار می‌رود. در لیگ برتر با اشتباه فرجی به این تیم باختیم البته فرجی از بهترین مدافعان پرسپولیس است ولی اشتباه پیش می‌آید در آن مسابقه هوادار برای کم گل خوردن آمده بود اما  پیروز شد و حالا در جام حذفی با شکست این تیم می‌توانیم انتقام باخت لیگ را بگیریم و به فینال هم برسیم.  

وی در مورد اینکه این مسابقه بدون تماشاگر در ورزشگاه دستگردی برگزار خواهد شد، گفت: این مساله به سود هوادار خواهد بود. البته در همان لیگ هم مالکیت توپ ۸۰ به ۲۰ بود و تیم ما مدام صاحب توپ و میدان بودیم و امیدوارم در این بازی هم پیروز شویم.  

فنونی‌زاده در مورد اینکه ساکت الهامی سرمربی تیم هوادار خود را متخصص جام حذفی می‌داند و در این سه سال دو بار قهرمان جام حذفی شده، گفت: ساکت براساس سند و مدرک حرف زده و حرفش درست است اما اکنون تیم او مقابل پرسپولیس قرار می‌گیرد. فراموش نکنیم که گل‌محمدی هم زمانی با ذوب‌آهن دوبار قهرمان جام حذفی شده است. البته این کری‌هایی است که بین مربیان وجود دارد.  الهامی از دوستان خوب ماست و بچه محل من است اما  بهتر است که بحث کری‌خوانی را به هواداران واگذار کنند و مربیان روی تیم شان متمرکز باشند. گل‌محمدی بعد از اینکه در یک ماه و نیم آخر لیگ تمرکزش را فقط روی تیم گذاشت به موفقیت رسید. با این کار گل محمدی انگیزه بازیکنان هم بیشتر شد و اعتراضی درمورد مسایل مالی هم نشد و همه فکر و ذکر گل‌محمدی و افشین پیروانی روی تیم بود. ضمن اینکه درویش مدیرعامل باشگاه هم خواسته‌های گل‌محمدی را صدرصد برآورده کرد تا تیم مشکل زمین تمرین و ... را نداشته باشد.

وی در مورد اینکه استقلال می تواند نساجی مازندران را شکست بدهد، گفت: نساجی مقابل استقلال تیمی قدر و سختکوش خواهد بود.

فنونی‌زاده با اشاره به شکست سنگین تراکتور مقابل استقلال در روز پایانی لیگ عنوان کرد: من خودم آذری‌زبان هستم و تیم دوم من تراکتور است اصلا از بازیکنان تراکتور انتظار چنین باخت سنگینی را نداشتم. انتظار از تیم تراکتور خیلی زیاد است و آنها هم هواداران زیادی دارند ولی باخت با ۷ گل خیلی برای تراکتور بد است. آخرین باخت سنگین تراکتور در دهه شصت بود که خودم در آن مسابقه برای پرسپولیس بازی می‌کردم و ۴ بر صفر تراکتور را بردیم و هر ۴ گل را فرشاد پیوس زد. بعد از آن دیگر تراکتور چنین باخت سنگینی را متحمل نشده بود. این گل‌ها تقصیر محمدرضا اخباری نبود. دروازه‌بان تراکتور اگرچه ۷ گل خورد اما ۶ گل هم نخورد و تک‌به‌تک‌های زیادی از بازیکنان استقلال گرفت. از تیم تراکتور انتظار می‌رود که خط دفاعی مستحکم‌تری داشته باشد.

منبع:همشهری

وبگردی
کدخبر: 31619 تاریخ انتشار:
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت