کدخبر: 31359 تاریخ انتشار:

مهدی عبدی در نقش لورن بلان

دستکش‌های طلایی بیرانوند و پرده برداری راز بزرگ!

علی بیرو که در تابستان گذشته به اردوگاه سرخ برگشت، بار دیگر با پرسپولیس به مقام قهرمانی رسید و البته دستکش طلایی نیز در رقابت‌ با گلرهای آماده لیگ باز هم نصیب دروازه‌بان پرسپولیس شد.

دستکش‌های طلایی بیرانوند و پرده برداری راز بزرگ!

به گزارش 9صبح،علی بیرو که در تابستان گذشته به اردوگاه سرخ برگشت، بار دیگر با پرسپولیس به مقام قهرمانی رسید و البته دستکش طلایی نیز در رقابت‌ با گلرهای آماده لیگ باز هم نصیب دروازه‌بان پرسپولیس شد.

بیرانوند در هجده مسابقه از سی بازی دروازه خود را بسته نگه داشت و نقش پررنگی در قهرمانی سرخ‌ها داشت. او در بازی قهرمانی با نساجی نیز موفق به ثبت کلین شیت شد.

اما اتفاق جالب توجه روز پنجشنبه مربوط به زمانی بود که بیرانوند، عبدی نیمکت نشین را از جای خود بلند کرد تا دستکش‌هایش را دستش کند! بیرانوند می‌گوید هر وقت عبدی دستکش‌ها را دستش می‌کند، او خوش شانسی می‌آورد و گلی دریافت نمی‌کند!​

پس از اینکه عبدی بیرانوند را در پوشیدن دستکش‌هایش یاری کرد، گلر پرسپولیس مهاجم جوان قرمزها را در آغوش کشید و به او روحیه داد.

این کارهای خرافی که با عنوان "خوش شانسی آوردن" انجام می‌گیرد همواره در بازیکنان مختلفی دیده شده است. از انتخاب شماره‌های پیراهن عجیب و خاص گرفته تا حرکاتی این چنینی برای خوش‌شانسی! به طور مثال در بازی‌های جام جهانی ۱۹۹۸ که فرانسه میزبان بود، فابین بارتز در طی هفت بازی تنها دو گل از تیم‌های حریف خورد. قبل از شروع هر بازی لوران بلان سر تراشیده بارتز را می‌بوسید زیرا معتقد بود این کار برای تیم فرانسه خوش شانسی می‌آورد!

حال در این فصل سکه شانس علی بیرانوند، کمک عبدی به او پیش از آغاز هر مسابقه بوده است. با این حال فصل برای بیرانوند تمام نشده و این تیم ۱+۱ بازی در جام حذفی دارد. پرسپولیس خلاف لیگ در حذفی تابحال موفق به کلین شیت نشده و در سه بازی مقابل ون پارس، سپاهان و گل‌گهر پنج گل دریافت کرده است. بیرانوند حالا تلاش می‌کند اولین کلین شیت خود در جام حذفی را نیز ثبت کند. اگر چه این گلر در بازی با ون پارس با درخشش در ضربات پنالتی از حذف ناباورانه سرخ‌ها در یک شانزدهم جلوگیری کرد.

منبع:ورزش سه

وبگردی
کدخبر: 31359 تاریخ انتشار:
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت