کدخبر: 24499 تاریخ انتشار:

آمار ناامیدکننده گل محمدی؛ هر سال دریغ از پارسال!

سرخ‌پوشان پایتخت نسبت به فصل گذشته آمار و ارقام ضعیف‌تری را از خود به ثبت رسانده‌اند.

آمار ناامیدکننده گل محمدی؛ هر سال دریغ از پارسال!

به گزارش 9 صبح، ​​پرسپولیس در وضعیتی غیرمنتظره کار خود را در سال ۱۴۰۱ به پایان برد؛ در شرایطی که تصور می‌شد سرخ‌پوشان پایتخت بتوانند با پیروزی مقابل سپاهان، خود را به صدر جدول لیگ بیست‌ودوم برسانند و با صدرنشینی، هفته بیست‌وسوم را به پایان ببرند اما معادلات علیه شاگردان یحیی گل محمدی رقم خورد و نه‌تنها سرخ‌پوشان پایتخت نتوانستند صدرنشین جدول رده‌بندی شوند بلکه جایگاه دوم را هم از دست دادند و در رقابت با سپاهان و استقلال، به رتبه سوم سقوط کردند. سرخ‌پوشان پایتخت که فصل گذشته در رقابت با استقلال، دوئل قهرمانی را واگذار کردند حالا به دنبال جبران‌مافات هستند اما اختلاف ۴ امتیازی با صدر جدول و باخت در بازی رودررو مقابل سپاهان باعث شده تا شانس قهرمانی شاگردان یحیی گل‌محمدی کم‌رنگ شود؛ هر چند که هنوز ۷ هفته دیگر فرصت برای بازگشت پرسپولیس به کورس قهرمانی وجود دارد و بعد از تعطیلات فیفادی، سرخ‌پوشان می‌توانند روند صعودی خود در جدول را مجدداً آغاز کنند و فاصله ایجاد شده را جبران نمایند.

شاگردان یحیی گل‌محمدی در پایان هفته بیست‌وسوم لیگ برتر در فصل گذشته که همزمان با پایان سال ۱۴۰۰ بود، با ۴۹ امتیاز تیم دوم جدول رده‌بندی بودند و در فاصله ۶ امتیازی تا استقلالِ صدرنشین قرار داشتند. اما در فصل جاری، شرایط امتیازگیری تیم‌ها متفاوت است و سپاهانِ صدرنشین در حال حاضر ۴۹ امتیاز دارد اما آنچه آمار و ارقام روایت می‌کند، افول تیم پرسپولیس نسبت به فصل گذشته است.

سرخ‌ها نسبت به مدت مشابه در فصل گذشته به لحاظ آماری و امتیازی شرایط بدتری را تجربه می‌کنند؛ پرسپولیس با ۴۵ امتیاز به کار خود هفته بیست‌وسوم که آخرین هفته لیگ در سال ۱۴۰۱ بود، پایان داد تا روند نزولی شاگردان یحیی گل‌محمدی در فصل گذشته نسبت فصل جاری نمایان باشد. در گل زده هم شرایط پرسپولیس نسبت به فصل گذشته ضعیف‌تر بوده، به‌طوری که سرخ‌پوشان پایتخت در فصل گذشته در پایان هفته بیست‌وسوم، ۳۴ گل زده داشتند اما حالا فقط ۲۹ گل زده در کارنامه آن‌ها به چشم می‌خورد.

در انتظار معجزه؛ رکورد فصل گذشته تکرار می‌شود؟

پرسپولیس در لیگ بیست‌ویکم در شرایطی به عنوان نایب‌قهرمانی دست پیدا کرد که شاگردان یحیی گل‌محمدی در هفته سی‌ام توانستند ۶۳ امتیاز داشته باشند اما عملکرد خیره‌کننده استقلال و کسب ۶۸ امتیاز باعث شد تا سرخ‌پوشان پایتخت در رسیدن به ششمین قهرمانی پیاپی در لیگ برتر ناموفق باشند اما حالا شرایط برای تکرار رکورد فصل گذشته فراهم نیست و شاگردان گل‌محمدی برای رسیدن دوباره به ۶۳ امتیاز، باید یک شگفتی بزرگ را خلق کنند. سرخ‌پوشان پایتخت که سابقه قهرمانی در لیگ برتر را با کسب ۶۷ امتیاز دارند، در فصل جدید قطعا به این رکورد نمی‌توانند دست پیدا کنند و در صورت کسب پیروزی در هر ۷ مسابقه بعدی که از لیگ بیست‌ودوم باقی مانده، شاگردان یحیی گل‌محمدی به سقف امتیازی ۶۶ خواهند رسید. مطمئنا کسب ۷ برد در ۷ بازی پایانی فصل، اتفاقی دور از انتظار است و به نظر می‌رسد که پرسپولیسی‌ها برای تکرار رکوردهای فصل گذشته و رسیدن به سکوی قهرمانی باید در هفته‌های پایانی لیگ بیست‌ودوم معجزه کرده و رکوردهای تازه خلق کنند.

 

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت