کدخبر: 20681 تاریخ انتشار:

حادثه خونین در جام کشورهای عربی

ازدحام جمعیت بیرون از ورزشگاه فینال جام کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس در بصره، به کشته و زخمی‌شدن هواداران عراقی منجر شد.

حادثه خونین در جام کشورهای عربی

به گزارش 9صبح،در حالی که بیست و پنجمین دوره بازی‌های کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به پایان راه خود رسیده و قرار است دیدار نهایی میان عراق و عمان امشب برگزار شود، ازدحام جمعیت در بیرون از ورزشگاه، خبرساز شده است.

رسانه‌ها خبر داده‌اند در پی ازدحام جمعت بیرون از ورزشگاه «جذع النخله» بصره برای تماشای دیدار نهایی، یک نفر جان باخته و ۶۰ نفر دیگر مجروح شده‌اند. بازی میزبان با عمان، قرار است ساعت ۱۹:۳۰ برگزار شود.

 

«محمد شیاع السودانی» نخست‌وزیر عراق به بصره رسیده و قرار است با مقام‌های محلی جلسه اضطراری درباره این موضوع برگزار کند. استاندار بصره نیز گفته اگر وضع به همین شکل پیش برود، این بازی لغو خواهد شد.

گفته شده علت ازدحام جمعیت، حضور افرادی است که بلیت بازی را در اختیار ندارند و می‌خواهند بدون بلیت وارد ورزشگاه شوند.

الجزیره خبر داده ظرفیت ورزشگاه ۶۵ هزار نفری النخله تکمیل شده و وزیر کشور عراق نیز گفته درهای ورزشگاه پس از تکمیل‌شدن آن، بسته شده است.

تصاویری نیز در رسانه‌های عراقی منتشر شده که نشان می‌دهد هوادارانی که بیرون از ورزشگاه تجمع کرده بودند، در حال خروج از منطقه هستند.

حادثه خونین در جام کشورهای عربی2

حادثه خونین در جام کشورهای عربی1

خبرگزاری عراق اعلام کرد هواداران این تیم از نزدیکی ورزشگان النخله خارج شده‌اند. قرار است ده‌ها نمایشگر در میادین اصلی بصره این بازی را نمایش دهند.

منبع:فارس

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت