کدخبر: 20045 تاریخ انتشار:

قوانین جدید برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها تصویب می‌شود؟

وزیر ورزش اعلام کرد: شیوه نامه حضور بانوان و خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها مدنظر قرار گرفته است و پوشش تخصصی لباس تیم‌های ملی بانوان در رشته‌های مختلف طراحی و مصوب شده است.

قوانین جدید برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها تصویب می‌شود؟

به گزارش 9صبح،وزیر ورزش و جوانان از برگزاری انتخابات ۱۰ تا ۱۲ فدراسیون ورزشی تا پایان امسال خبر داد.

حمید سجادی با اشاره به اینکه در ورزش بانوان طی دولت سیزدهم رشد قابل توجهی داشته ایم، اظهار کرد: برای نخستین بار مراسم تجلیل از بانوان مدال آور با حضور رئیس‌جمهوری برگزار شد درحالی که پیش از این توزیع جوایز آقایان و بانوان مدال آور به صورت چند ساله مدنظر قرار می‌گرفت.

وی ادامه داد: جدول پاداش قهرمانان مدال آور به روز شده است و قبلا ضریب مورد نظر سکه بود اما درحال‌حاضر ضریب مورد نظر به ۵ میلیون تومان تغییر پیدا کرده و برای مسابقات مختلف، متفاوت است.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه ۸۸۷ مدال طی حضور دولت سیزدهم از سوی بانوان در ۳۳ فدراسیون مختلف کسب شده است، اعلام کرد: به زودی منابع مورد نظر وزارت ورزش واریز و پاداش بانوان مدال آور پرداخت می‌شود.

سجادی در ادامه با بیان اینکه برنامه‌ریزی کردیم که لیگ بانوان جدی گرفته شود و از میزبانی‌ها بیشتر استقبال کنیم، عنوان کرد: خودکفایی و استقلال بانوان مسئله مورد نظر ما بود و از اواخر سال ۱۴۰۰ تا کنون ۱۳۵ لیگ بانوان و ۳۴۱ رویداد قهرمانی کشور برگزار شده است و ۲۷۷ داور ما در ۱۵۴ رویداد بین‌المللی قضاوت کرده‌اند.

وی ادامه داد: وزیر ورزش ترکیه از ما درخواست کرد که تعداد والیبالیست‌های بانوی ایرانی را در لیگ ترکیه به عنوان لژیونر افزایش دهیم تا حجاب اسلامی در ترکیه افزایش یابد و این مسئله را به رئیس فدراسیون والیبال اعلام کردیم.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه ۴۸ ورزشکار و ۸ مربی لژیونر در حوزه بانوان داریم، گفت: همچنین در ۸۸ کرسی بین‌المللی نیز بانوان ایرانی فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه بازی‌های آسیایی را در پیش داریم، خاطرنشان کرد: حدود ۱۰ تا ۱۲ انتخابات مهم در فدراسیون‌های مختلف ورزشی تا پایان سال خواهیم داشت و در بازی‌های آسیایی که تابستان برگزار می‌شود، بانوان نقش مهمی خواهند داشت و در مجموع ۱.۵ سال حیاتی پیش روی ورزش ایران است.

منبع:ایسنا

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت