کدخبر: 15856 تاریخ انتشار:

نگاه جالب سرمربی انگلیس به دشمن دیرینه؛ هرچه آلمانی‌تر، بهتر!

گرت ساوت‌گیت می‌خواهد انگلیس به مرجع اصلی تسلط بر فوتبال جهان تبدیل شود.

نگاه جالب سرمربی انگلیس به دشمن دیرینه؛ هرچه آلمانی‌تر، بهتر!

به گزارش 9 صبح، گرت ساوتگیت مربی انگلیس عقیده دارد که: هر چه آلمانی‌تر، بهتر.ساوتگیت ۵۲ ساله در آستانه بازی با ایران در گروه B گفت که این بار شرایط متفاوت است و زمان آن فرا رسیده که انگلیس یک گام فراتر بگذارد و به قول خودش «آلمانی‌تر» باشد.سرمربی انگلیس گفت: «آنچه که مهم است کارنامه تیم است. ما می‌خواهیم مانند آلمان باشیم، تیمی که وقتی به صفحه ویکی‌پدیایش نگاه می‌کنیم می‌بینم ۴ طلا، ۴ نقره و ۴ برنز دارد. برای مسابقات قهرمانی اروپا هم: سه طلا، سه نقره، سه برنز. بله صفحه ما شبیه صفحه آنها نیست، اما دوست داریم این اتفاق بیافتد حتی اگر ۴۰ سال طول بکشد، این هدف ما خواهد بود که به طور مداوم چالش‌برانگیز باشیم.»ساوت‌گیت دائما با بازیکنان صحبت کرده، که در ابتدا ذهن آنها را از فشار و استرس بازی‌های باشگاهی که هفته پیش به اتمام رسیدند خالی کند، سپس هیجان و لذت حضور در جام جهانی را برایشان ایجاد کند. و همچنین از آنها در مقابل آثار منفی تیترهای خبری در مورد حواشی مسابقات محافظت کند.

او ادامه داد: «ما امتیاز حضور در اینجا و منحصر به فرد بودنش را به خود یادآوری می‌کنیم. تنها ۱۶ تیم انگلیسی تاکنون در جام‌جهانی حضور داشته‌اند. باید دائم این لحظه را به خود یادآوری کنیم. آلمان همیشه الگوی بارزی است. واقعا باید اینگونه باشیم.»

انگلیس بعد از حضور در نیمه‌نهای ۲۰۱۸ و فینال یورو ۲۰۲۰ آماده است تا این بار قهرمانی را به خانه ببرد و به گفته خودشان هرچیزی جز قهرمانی شکست محسوب می‌شود، هدف روشن است.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت