کدخبر: 15437 تاریخ انتشار:

علیرضا بیرانوند در آستانه عبور از احمدرضا عابدزاده و سیدمهدی رحمتی

علیرضا بیرانوند نیاز به دو کلین شیت دیگر دارد تا در تاریخ فوتبال ایران رکورددار شود.

علیرضا بیرانوند در آستانه عبور از احمدرضا عابدزاده و سیدمهدی رحمتی

به گزارش طرفداری، تیم ملی ایران در حالی آخرین دیدار تدارکاتی خود در راه آماده سازی برای حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را امروز در دوحه مقابل تیم ملی تونس برگزار می کند که اگر بیراوند در ترکیب اصلی به میدان برود و گلی دریافت نکند، از رکورد احمدرضا عابدزاده بزرگ خواهد گذشت.

احمدرضا عابدزاده که بسیاری از اهالی فوتبال او را بزرگ ترین دروازه بان تمام دوران فوتبال ایران قلمداد می کنند، طبق آمار به جا مانده با حضور در یک جام جهانی و ثبت دو بازی در جام حهانی 1998، عملکرد درخشانی را در مدت زمان حضورش در تیم ملی ثبت کرده است. او در 79 بازی که به عنوان دروازه بان تیم ملی درون دروازه قرار گرفته، 34 کلین شیت داشته است. 

جالب اینجاست که رکورددار کلین شیت ها کسی نیست جز سیدمهدی رحمتی. رحمتی با 76 بازی که برای تیم ملی داشته یک بار بیشتر از عابدزاده دروازه اش را بسته نگه داشته تا رکورد 35 کلین شیت در 76 بازی را برای خود به ثبت برساند.

yektanet.com

حالا علیرضا بیرانوند این فرصت را دارد تا با یک کلین شیت دیگر از رکورد احمد رضا عابدزاده گذر کرده و با دو کلین شیت با گذر از سیدمهدی رحمتی از نظر آماری تبدیل به بهترین دروازه بان فوتبال ایران شود.

رکوردداران کلین شیت در تاریخ فوتبال فوتبال ملی ایران:

۱. مهدی رحمتی: ۳۵ کلین شیت در ۷۶ بازی

۲. احمدرضا عابدزاده: ۳۴ کلین شیت در ۷۹ بازی

۳. علیرضا بیرانوند: ۳۳ کلین شیت در ۵۳ بازی

۴. ابراهیم میرزاپور: ۳۲ کلین شیت در ۷۱ بازی 

۵. ناصر حجازی: ۲۷ کلین شیت در ۶۲ بازی

 

 

 

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت