کدخبر: 12430 تاریخ انتشار:

دردسر شیرین یحیی؛ پرسپولیس با این همه ستاره چه کند؟

به نظر می‌رسد با شروع دوباره لیگ برتر، کادرفنی پرسپولیس تمامی بازیکنان خود را برای چینش ترکیب ایده‌آل در اختیار خواهد داشت.

دردسر شیرین یحیی؛ پرسپولیس با این همه ستاره چه کند؟

به گزارش 9 صبح، سرخ‌پوشان پایتخت با کامبک در مسجدسلیمان توانستند حریف سخت‌کوش خود را شکست بدهند و با کسب چهارمین برد پیاپی، روند شکست‌ناپذیری‌شان را حفظ کنند و با ۱۴ امتیاز به صدر جدول لیگ بیست‌ودوم تکیه بزنند و با صدرنشینی به استقبال تعطیلات فیفادی بروند تا بهترین شروع ممکن برای سرخ‌پوشان پایتخت در فصل جدید لیگ برتر رقم بخورد.

شاگردان یحیی گل محمدی در شرایطی موفق شدند با صدرنشینی و کسب ۱۴ امتیاز به استقبال تعطیلات فیفادی بروند، که ۲ مهره کلیدی مدنظر کادرفنی پرسپولیس در ترکیب سرخ‌پوشان حضور پیدا نکردند؛ وحید امیری و شیخ دیاباته. به نظر می‌رسد تعطیلات فیفادی، بهترین زمان ممکن برای آماده‌سازی آن‌ها و رسیدن به شرایط ایده‌آل برای حضور در ترکیب پرسپولیس باشد.

کادرفنی پرسپولیس پیش از آغاز لیگ بیست‌ودوم برای وحید امیری، تغییر پست را تعریف کرده بودند و قرار بود تا برخلاف فصول گذشته که وحید امیری بیشتر به عنوان وینگر در ترکیب سرخ‌پوشان پایتخت به کار گرفته می‌شد، حالا او در سمت چپ خط دفاعی پرسپولیس به میدان برود. دوران نقاهت مصدومیت وحید امیری به روز‌های پایانی خود نزدیک شده و او بعد از بازگشت از اردوی تیم ملی در اتریش، می‌تواند برای پرسپولیس به میدان برود. یحیی گل‌محمدی در شرایطی با بازگشت وحید امیری به فهرست پرسپولیس مواجه است که در هفته‌های اخیر، علی نعمتی نمایش‌های قابل قبولی را در سمت چپ خط دفاعی سرخ‌پوشان پایتخت از خود به جای گذاشته، اما به نظر می‌رسد با توجه به بازگشت امیری، نعمتی به نیمکت پرسپولیس خواهد رفت و محمدمهدی احمدی مدافع چپ جوان سرخ‌پوشان که در بازار تابستانه به جمع شاگردان گل‌محمدی اضافه شد هم سکونشین می‌شود.

«گل‌محمدی» برای «دیاباته» تغییر سیستم می‌دهد؟

پرسپولیسی‌ها در ۶ هفته نخست چند سیستم متفاوت را به کار گرفته‌اند، اما به نظر می‌رسد یحیی گل‌محمدی برای آنکه بخواهد از زوج خارجی تیمش در خط حمله استفاده کند، باید به سیستم ۲ مهاجمه روی بیاورد؛ یورگن لوکادیا در هفته‌های اخیر فرشته نجات پرسپولیس بوده و در ۴ مسابقه توانسته ۴ گل بزند و صدرنشین جدول گلزنان شود. حالا در کنار لوکادیا، شیخ دیاباته خرید پرسروصدای سرخ‌پوشان در بازار تابستانه هم به مرز آمادگی رسیده و در تعطیلات فیفادی قرار است در تمرینات گروهی شرکت کند.

گل‌محمدی احتمالاً با توجه به اضافه شدن شیخ دیاباته، سیستم بازی تیمش را به ۲-۴-۴ تغییر خواهد داد که در این سیستم، امید عالیشاه ستاره باتجربه سرخ‌پوشان در کنار بازیکنانی، چون کمال کامیابی‌نیا و سینا اسدبیگی نیمکت‌نشین می‌شوند و میلاد سرلک در میانه میدان رهبری تیمش را برعهده خواهد گرفت و سه‌ضلعی، سروش رفیعی، مهدی ترابی و سعید صادقی در پشت خط حمله سرخ‌پوشان شکل می‌گیرد. سرمربی پرسپولیس با اتخاذ این سیستم می‌تواند به صورت همزمان از یورگن لوکادیا و شیخ دیاباته در خط حمله سرخ‌پوشان پایتخت استفاده کند تا با ترکیبی تهاجمی و پرستاره، پرسپولیسی‌ها پا به ادامه رقابت‌های لیگ برتر بگذارند؛ امید عالیشاه، مهدی عبدی و حامد پاکدل، ۳ گزینه در دسترس کادرفنی پرسپولیس برای انجام تغییرات در نیمه مربیان هستند تا یحیی گل‌محمدی دغدغه‌ای برای چینش ترکیب ایده‌آل مدنظر خود نداشته باشد.

شاگردان گل‌محمدی در هفته هفتم لیگ برتر که بعد از فیفادی برگزار خواهد شد، باید در مقابل تراکتور تبریز در ورزشگاه آزادی قرار بگیرند که به نظر می‌رسد در این مسابقه، یحیی گل‌محمدی از ۲ ستاره تیمش در لیگ بیست‌ودوم رونمایی کند و اولین بازی وحید امیری و شیخ دیاباته برای پرسپولیس در فصل جدید لیگ برتر به‌ثبت برسد.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت