کدخبر: 12399 تاریخ انتشار:

رونمایی از بازیکن محبوب کی‌روش در ایران

خبرگزاری رویترز گزارشی از وضعیت تیم ملی ایران زیرنظر کارلوس کی روش ارائه کرد.

رونمایی از بازیکن محبوب کی‌روش در ایران

به گزارش 9 صبح،«رویترز» در گزارشی به وضعیت تیم ملی کشورمان با هدایت کارلوس کی روش سرمربی پرتغالی برای حضور در مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر پرداخت.خبرگزاری رویترز نوشت: ایران برای آماده شدن برای حضور در جام جهانی با زمان رقابت می‌کند، اما کارلوس کی روش، سرمربی بازگشته، مطمئن است که بازی‌های دوستانه آینده مقابل اروگوئه و سنگال می‌تواند به آماده سازی تیمش برای مسابقات نوامبر در قطر کمک کند. پس از ماه‌ها گمانه زنی، کی روش هفته گذشته به عنوان جایگزین دراگان اسکوچیچ کروات در راس کادرفنی تیم ملی ایران قرار گرفت. اما سرمربی سابق رئال مادرید و پرتغال تنها دو ماه فرصت دارد تا ترکیب تیمش را به خوبی تنظیم کند.کی روش پس از حضور در تیم‌های ملی کلمبیا و مصر به ایران برگشته است. او امسال مصر را تا آستانه صعود به جام جهانی قطر برد.کی‌روش با تیمی کار خواهد کرد که از هشت سال حضورش در تهران به خوبی می‌شناسد و هدایت ایران را در جام جهانی ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ بر عهده داشته است. او پس از خروج تیمش از جام ملت‌های آسیا در امارات در ژانویه ۲۰۱۹، این نقش را ترک کرد.

این مربی ۶۹ ساله در مورد اردوی تدارکاتی در اتریش که هفته آینده آغاز می‌شود و ایران در ۲۳ سپتامبر به مصاف اروگوئه و چهار روز بعد سنگال می‌رود، گفت: این اولین گام ما برای آماده شدن برای جام جهانی است.

رسانه‌ها به نقل از او، گفتند: ما تمام تلاش خود را در داخل و خارج از زمین انجام خواهیم داد تا برای مسابقات آماده شویم. این وظیفه ماست که شرایط را بهبود بخشیم و پیشرفت کنیم و همیشه رو به جلو حرکت کنیم.کی روش در حالی که تیمش را برای یک رقابت چالش برانگیز در جام جهانی آماده می‌کند که تیمی ۲۷ نفره را برای این اردو انتخاب کرده است.۱۶ بازیکن از ۲۳ بازیکنی که چهار سال پیش در جام جهانی روسیه انتخاب شده بودند در فهرست انتخاب شده برای این اردو قرار گرفتند که امید ابراهیمی ۳۵ ساله نیز در میان آن‌ها حضور دارد.این هافبک که در تیم الوکره قطر بازی می‌کند در سال ۲۰۱۸ زیر نظر کی روش بازیکن برجسته‌ای بود، اما از نوامبر ۲۰۱۹ تنها دو بازی برای تیم ملی ایران انجام داده است.از دیگر چهره‌های آشنا می‌توان به علیرضا بیرانوند دروازه‌بان و همچنین سردار آزمون از بایرلورکوزن و مهدی طارمی از پورتو اشاره کرد.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت