کدخبر: 12359 تاریخ انتشار:

معامله جالب مهدی طارمی با باشگاه پورتو

اگر هم طارمی پای برگه قرارداد جدید با پورتو را امضا بزند، احتمالاً به شرط فروش خواهد بود تا سودی هم نصیب باشگاه پرتغالی شود. اگر هم طارمی قرارداد خود را تمدید نکند، در نقل و انتقالات زمستان امسال یا تابستان سال بعد می‌تواند جدا شود و البته باشگاه جدید مبلغی را برای دریافت رضایتنامه به پورتو بدهد.

معامله جالب مهدی طارمی با باشگاه پورتو

به گزارش 9 صبح، روز‌های موفق مهدی طارمی در پرتغال ادامه دارد و او با توجه به فروش بخش اعظمی از ستاره‌های پورتو در فصل نقل و انتقالات در ترکیب تیمش تبدیل به بازیکنی مهم شده است. چشم کونسیسائو در هر بازی به ساق‌های طارمی است و البته مهاجم ۳۰ ساله بوشهری هم تا توانسته برای پورتو گل زده و سرنوشت‌ساز ظاهر شده. او البته بازی مقابل بروخه را به‌دلیل اخراج برابر اتلتیکومادرید از دست داد تا دومین حضور در فصل جدید لیگ قهرمانان اروپا را از دست بدهد. بحث تمدید قرارداد مهدی هم حسابی داغ شده و انتظار می‌رود مهاجم ایرانی توافق جدیدی را با پورتو انجام بدهد.

طارمی که سومین سال حضورش در پورتو را تجربه می‌کند، طبق انتظار عملکرد خیره‌کننده‌ای داشته و به نظر می‌رسد فصل پرفروغ دیگری را پشت سر بگذارد. او تاکنون در ۸ مسابقه، ۶ گل به ثمر رسانده و ۳ پاس گل داده است. طارمی در لیگ پرتغال هم ۴ گل زده و بعد از بانزا از براگا که ۵ گل به ثمر رسانده، به‌صورت مشترک با پوته از اسپورتینگ لیسبون، ژوائو ماریو از بنفیکا و یاکوبو از ریواوه در رده دوم جدول بهترین گلزنان لیگ پرتغال قرار دارد. طارمی مدعی جدی تصاحب کفش طلا است، البته به شرطی که تا پایان فصل در پورتو بماند.

مرخصی ویژه، پاداش طارمی

پورتو در نخستین دیدار خود در لیگ قهرمانان اروپا مقابل اتلتیکو مادرید اسپانیا با نتیجه ۲ بر ۱ شکست خورد و مهدی طارمی در آن مسابقه از زمین اخراج شد. به همین خاطر طارمی در بازی مقابل نماینده بلژیک غایب بود. سرجیو کونسیسائو، سرمربی پورتو برنامه ویژه‌ای برای طارمی دارد: «طارمی آزاد است. به او یک مرخصی ویژه دادم و فکر می‌کنم شایسته آن است. طارمی دوندگی بسیاری انجام داده و گل و پاس گل‌های زیادی هم داشته است. ما به یک طارمی جدید و سرحال نیاز داریم تا اگر صلاح باشد در بازی شنبه آینده مقابل استوریل (در هفته هفتم لیگ پرتغال) بازی کند.» مهدی طارمی در هفته ششم لیگ برتر پرتغال خوش درخشید و موفق شد یک گل بزند و یک پاس گل بدهد تا پورتو با نتیجه ۳ بر صفر مقابل چاوز به پیروزی برسد. در همین رابطه سایت «سوفا اسکور» به معرفی بهترین بازیکنان هفته ششم لیگ پرتغال پرداخت که مهدی طارمی با کسب امتیاز ۷/۶۳ جزو ۱۰ بازیکن برتر لیگ بود و در رده چهارم ایستاد. طارمی بعد از درخشش در بازی با چاوز جایزه بهترین بازیکن زمین را کسب کرده بود. او در ۶ هفته لیگ برتر پرتغال ۳ بار جایزه بهترین بازیکن زمین را کسب کرده، در تیم هفته قرار گرفته و از این حیث رکورددار است.

تعهد به پورتو تا ۱۴۰۳

مهدی طارمی ۳۱ آگوست ۲۰۲۰ (۱۰ شهریور ۱۳۹۹) قرارداد ۴ ساله‌ای با پورتو امضا کرد. او تا ۳۰ جون ۲۰۲۴ (۱۰ تیر ۱۴۰۳) به پورتو تعهد دارد و باید برای این تیم بازی کند. در روز‌های اخیر، اما بحث تمدید قرارداد طارمی به میان آمده. بحثی که بیشتر از سوی یک روزنامه‌نگار خارجی مطرح شده و خیلی نمی‌توان به آن استناد کرد. اگر هم طارمی پای برگه قرارداد جدید با پورتو را امضا بزند، احتمالاً به شرط فروش خواهد بود تا سودی هم نصیب باشگاه پرتغالی شود. اگر هم طارمی قرارداد خود را تمدید نکند، در نقل و انتقالات زمستان امسال یا تابستان سال بعد می‌تواند جدا شود و البته باشگاه جدید مبلغی را برای دریافت رضایتنامه به پورتو بدهد. مهدی طارمی ۳۱ آگوست ۲۰۲۰ (۱۰ شهریور ۱۳۹۹) قرارداد ۴ ساله‌ای با پورتو امضا کرد. او تا ۳۰ جون ۲۰۲۴ (۱۰ تیر ۱۴۰۳) به پورتو تعهد دارد و باید برای این تیم بازی کند؛ بنابراین برای انتقال بعدی او در زمستان امسال یا تابستان بعدی نیازی به تمدید قرارداد نیست.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت