کدخبر: 12302 تاریخ انتشار:

۲ بازیکن استقلال در فهرست نهایی کی‌روش برای جام جهانی

۶ بازیکن استقلال به اردوی تیم ملی دعوت شده‌اند تا شانس خود را برای همراهی تیم ملی در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر آزمایش کنند.

۲ بازیکن استقلال در فهرست نهایی کی‌روش برای جام جهانی

به گزارش 9 صبح، سیدحسین حسینی، ابوالفضل جلالی، صالح حردانی، مهدی مهدی‌پور، مهدی قایدی و محمد محبی دعوت‌شده‌های استقلال به تیم ملی هستند که هر یک از این بازیکنان اقبال متفاوتی برای حضور در جام جهانی دارند. در میان دعوت شده‌های استقلال به نظر می‌رسد شانس حسینی و محبی بیش از دیگران باشد. هرچند که هر احتمالی تا اعلام لیست نهایی وجود دارد و در این میان مصدومیت‌های احتمالی نیز نقش بسیاری در تصمیم‌گیری کی‌روش خواهد داشت.

سیدحسین حسینی

دروازه‌بان استقلال فصل قبل بهترین بازیکن لیگ بود و این فصل هم شروع مطلوبی داشته است. حسینی از نظر آمادگی در وضعیتی هست که بتواند رقیبش پیام نیازمند را کنار بزند و به‌عنوان یکی از دروازه‌بان‌های استقلال راهی جام جهانی شود. حسینی برای رسیدن به این مهم باید هم در تمرینات تیم ملی و هم در بازی‌های لیگ نمایش درخشانی داشته باشد. احتمالاً او با تیم ملی به جام جهانی خواهد رفت، چون در دوره‌های گذشته مربیگری کی‌روش هم سابقه دعوت به تیم ملی را داشت.

ابوالفضل جلالی

با بودن امید نورافکن، احسان حاجی‌صفی و مهرداد محمدی در تیم ملی شانس جلالی برای رسیدن به جام جهانی چندان زیاد نیست. جلالی، اما باید از فرصتی که کی‌روش در اختیارش قرار داده نهایت استفاده را ببرد. او در فصل جاری با استقلال شروع امید بخشی داشت، اما بودن در لیست نهایی تیم ملی نیاز به نمایشی متفاوت دارد و جلالی باید در دفاع تیمی چهره قابل اعتمادی از خود پدید آورد، چون کی‌روش به‌شدت روی خصیصه دفاعی مدافعان راست تأکید دارد.

صالح حردانی

اگر رامین رضاییان به تیم ملی دعوت نمی‌شد، صالح حردانی در کنار صادق محرمی مسافران قطعی جام جهانی بودند، اما بازگشت رامین کار را برای همه بازیکنان این پست دشوار خواهد کرد. حردانی در بازی‌های اخیر استقلال هم جایگاه خود را در ترکیب اصلی از دست داده و یامگا در این پست بازی می‌کند. بدون شک ادامه این روند به سود مدافع راست استقلال نیست و شاید زودتر از موعد از فهرست مدعیان سفر به جام جهانی خارج شود.

مهدی مهدی‌پور

اینکه کی‌روش بخواهد به بازیکنانی در سبک مهدی‌پور میدان دهد با توجه به سوابق تاکتیکی او در فوتبال ایران قدری بعید است، اما به هرحال مهدی‌پور نیز نمی‌تواند نگاه ناامید‌کننده‌ای به آینده خود در تیم ملی داشته باشد. او بازیکن باکیفیتی است و شاید کی‌روش را مجذوب خود کند. مهدی‌پور را باید در ردیف بازیکنان استقلالی تیم ملی قرار داد که شانسی متوسط برای حضور در جام جهانی دارند.

مهدی قایدی

شاید باور هواداران استقلال به‌دلیل علاقه شدید به قایدی این باشد که او قطعاً در لیست نهایی است، اما کی‌روش چندان علاقه‌ای به بازی گرفتن از بازیکنان فانتزی ندارد و ترجیح می‌دهد در پست هجومی بازیکنانی را با خود داشته باشد که از نظر فیزیکی نیز قابلیت‌های مطلوبی داشته باشند. قایدی برای اینکه به جام جهانی برسد باید بیش از هم پستی‌هایش در تمرینات آماده ظاهر شود و از تک‌موقعیت‌های بازی‌های تدارکاتی نیز نهایت بهره را ببرد.

محمد محبی

شاید بعد از سیدحسین حسینی پرشانس‌ترین بازیکن استقلال برای رفتن به جام جهانی او باشد. محبی قد و قواره مطلوبی دارد و از فاکتور بازی در اروپا نیز بهره می‌برد. او بازیکن باکیفیتی است که در آخرین نمایش خود با استقلال نیز عملکرد قابل قبولی داشت. رفتن محبی با تیم ملی به جام جهانی بسیار محتمل است، هرچند که باید به ترافیک شدیدی که در خط حمله وجود دارد نیز توجه کند.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت