کدخبر: 12214 تاریخ انتشار:

دستیاران ایرانی کارلوس کی‌روش چه کسانی هستند؟

کارلوس کی‌روش در راه تهران و است و هفتاد و چند روز تا رقابت‌های جام‌جهانی فرصت دارد. تا رسیدن کی‌روش به تهران گمانه‌زنی‌ها در خصوص او و کادر فنی‌اش در رسانه‌های ایران داغ است. چه کسی قرار است در کنار کارلوس کی‌روش به عنوان دستیار ایرانی بایستد؟

دستیاران ایرانی کارلوس کی‌روش چه کسانی هستند؟

به گزارش 9 صبح، با آمدن کارلوس کی روش حالا همه منتظر یک برنامه‌ریزی سریع و بدون فوت وقت برای آماده سازی تیم در مسیر جام‌جهانی هستند. اولین گام او هم در این مسیر کامل کردن ترکیب کادر فنی است و سپس دعوت بازیکنان برای حضور در اردوی تیم ملی.یکی از موضوعات بحث برانگیز در مدت زمان طولانی حضور کارلوس کی‌روش در ایران دستیار‌های ایرانی او بود. کی‌روش در چند سالی که در ایران هدایت تیم ملی را بر عهده داشت در این زمینه دو رفتار متفاوت داشت. برخی دستیار‌های ایرانی با او زاویه شدید پیدا کردند و حاضر به همکاری نشدند و برخی دیگر رابطه بسیاری خوبی با او داشتند. همین پیش‌زمینه موجب شد تا با قطعی شدن خبر آمدن کی‌روش به ایران وحید هاشمیان و کریم باقری از تیم ملی خداحافظی کنند. از سوی دیگر مطابق پیش‌بینی‌ها از جواد نکونام به عنوان اصلی‌ترین گزینه دستیاری کی‌روش در تیم ملی سخن به میان آمده است. حتی مهدی تاج در اولین کنفرانس خبری‌اش خیلی جدی از نکونام به عنوان سرمربی تیم ملی در جام ملت‌های آسیا خبر داد.

این گمانه‌زنی‌ها در حالی بیان می‌شود که ابهاماتی در این زمینه هم وجود دارد. نخست اینکه آیا جواد نکونام از فولاد جدا می‌شود؟ نکونام در چند سال اخیر خودش را به عنوان یک برند در فضای مربیگری فوتبال ایران معرفی کرده و با درامدن از سایه کی‌روش تبدیل به نفر اول در چند تیم شده و در سال گذشته یکی از مهم‌ترین مربی‌های ایرانی فوتبال ما بود. چنانکه هم از او به عنوان یک گزینه برای نشستن روی نیمکت تیم ملی صحبت به میان آمده بود و هم بهترین گزینه برای نشستن روی نیمکت تیم قهرمان ایران، استقلال بود. از سوی دیگر پروژه نکونام در فولاد تازه به مراحل حساسش رسیده و بعد از یک فصل درخشان آن‌ها امیدوارند در این فصل به کمک ستاره‌هایی که جذب کرده‌اند نتیجه بگیرند.

در این میان شاید مهم‌ترین انگیزه نکونام برای پذیرفتن این تغییر این باشد که در یک جام جهانی حاضر باشد و مهم‌تر از آن سرمربی تیم ملی در جام ملت‌ها بشود. اما گزینه سرمربیگری در جام ملت‌ها هم چندان وعده محکمی نیست. کارلوس کی‌روش همانطور که بعد از مدت‌ها به تیم ملی بازگشته ممکن است در یک جام ملت‌های دیگر هم ایران را رهبری کند. با این وضعیت آیا نکونام ریسک حضور در تیم ملی را می‌پذیرد؟علیرضا منصوریان دومین گزینه‌ای است که می‌تواند در کنار کی‌روش قرار بگیرد. منصوریان همیشه رابطه خوبی با کی‌روش داشته و مسیر مربیگری‌اش را مدیون کی‌روش است. اگر نکونام در کنار کی‌روش برای جام جهانی نباشد شاید علیرضا منصوریان این شانس را پیدا کند که به قطر برود.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت