کدخبر: 12158 تاریخ انتشار:

فدراسیون در اقدامی عجیب جانشین کی روش را هم انتخاب کرد!

نایب رئیس فدراسیون فوتبال بیان کرد کمیته فنی هم موافق ادامه با اسکوچیچ نبود و هدف از انتخاب نکونام جانشین پروری است.

فدراسیون در اقدامی عجیب جانشین کی روش را هم انتخاب کرد!

به گزارش 9 صبح، منصور قنبرزاده در یک مصاحبه تلویزیونی درباره اینکه در جلسه روز گذشته هیات رییسه فدراسیون فوتبال چه گذشت که سبب انتخاب کارلوس کی روش به عنوان سرمربی جدید تیم ملی شد، اظهار داشت: جلسه روز گذشته اولین جلسه رسمی بود و مواردی در دستور جلسه وجود داشت که درباره آن طرح موضوع شد. یکی از این موارد تعیین تکلیف قطعی وضعیت کادرفنی تیم ملی بود زیرا در حالت سردرگمی که منجر به نگرانی مردم عزیزمان شده قرار داشتیم.

نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال تصریح کرد: در این خصوص جلسه چند ساعته داشتیم و روی موضوع بحث و آسیب شناسی شد. موارد متعددی مطرح و مزایا و معایب این تغییر و تحول بررسی شد. نظرات قبلی کمیته فنی را بنابردلایلی ادامه کار اسکوچیچ که خیلی هم زحمت کشیده بود را برای جام جام جهانی به آن کیفیت ندیدند بررسی کردیم.

قنبرزاده درمورد اینکه کمیته فنی اعلام کرده بود کی روش هم سرمربی تیم ملی نباشد اما هیات رئیسه فقط بخش اول نظر این کمیته را لحاظ کرد، گفت: اگر جسارت نباشد باید بگویم نباید سوال کنید و خودتان هم جواب بدهید. اگر نیازی به دعوت من نبوده خودتان توضیح بدهید. اجازه بدهید من توضیح بدهم. نظر کمیته فنی را قرائت کردیم اما طبق اساسنامه این کمیته بازوی مشورتی هیات رئیسه است و مشورت می دهد. می توانید آن را بپذیرید یا نپذیرید همانگونه که هیات رئیسه و سرپرست قبلی فدراسیون نپذیرفتند.  محمدرضا ساکت و مهدی نبی هم با اسکوچیچ کار کرده اند هم با کارلوس کی روش. من هم وقتی دبیرکل بودم شناختی از اسکوچیچ داشتم. باور کنید در ابتدای کار و قبل از ارائه توضیحات تعداد قابل توجهی از اعضای هیات رئیسه مخالف بودند ولی پس از ارائه توضیحات کامل و بررسی های همه جانبه ای که انجام دادیم با توجه به مبلغ معقول کی روش، به جمع بندی رسیدیم.این مبلغ مورد تایید هیات رئیسه قرار گرفت.

قنبرزاده درباره اینکه آیا این ۹۰۰ هزار یورو مربوط به قرارداد دستیاران کی روش است، توضیح داد: اولین بار است چنین چیزی می‌شنوم. قرار است جواد نکونام که کاپیتان تیم ملی بوده و اکنون در فولاد یکی از سرمربیان موفق ما است دستیار اول او باشد و جانشین پروری هم صورت بگیرد.

وی درمورد اینکه آیا باشگاه فولاد برای حضور نکونام در تیم ملی موافقت کرده است، گفت:مهدی تاج با مدیران فولاد صحبت کرده و در حال مذاکره هستند. طبق توصیه مقام معظم رهبری که البته درباره فوتبال نبود و کلیاتی بود که در صورت امکان از مربی ایرانی استفاده شود،  برنامه هیات رئیسه فعلی این است که با حضور نکونام در کادرفنی، جانشین پروری صورت بگیرد.

نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال درمورد اینکه چرا معرفی کی روش تا این اندازه به تاخیر افتاد و حتی احسان اصولی پس از پایان جلسه روز گذشته اعلام کرد هیچ صحبتی درباره این مربی نشد، گفت: خود من هم پس از پایان جلسه خیلی توصیح ندادم. با وجود اینکه سخنگو نیستم و نیازی نبود با توجه به پروتکل های تعریف شده صحبت کتم اما به احترام رسانه ها به برخی سوال‌ها جواب دادم.

قنبرزاده اضافه کرد: ما باید مطالبات اسکوچیچ را بررسی می کردیم زیرا ممکن بود شیطنت هایی شود. متوجه شدیم او حدود ۶_۵ ماه معوقه دارد که پرداخت نشده است. برای اینکه داستان ویلموتس حادث نشود، این کار را انجام دادیم. در همان روز کلیه مطالبات او تقریبا پرداخت شد و در مجموع حدود ۱۵ روز از مطالباتش مانده است. مقداری جزئی از طلب اسکوچیچ مربوط به ۱۵ روز کاری باقی مانده که باید محاسبه شود. مالیات این مربی برعهده خودش است و به همین دلیل مشغول محاسبه هستند که شاید همان ۱۵ روز از محل مطالباتش را به امور مالیاتی بدهند تا مفاصا حساب مالیاتی صورت بگیرد. پول به حسابش واریز شد و نباید نگران بود. باید در فضایی آرام و به دور از حاشیه این اتفاق می افتاد تا شیطنتی صورت نگیرد و داستان ویلموتس تکرار نشود.

نایب رئیس دوم فدراسیون درباره دستمزد دستیاران خارجی کی روش، عنوان کرد: خودتان گفتید ۵۰ هزار یورو برای کی روش اما برای دستیارانش رقمی را گفتید که نتوانستم صفرهایش را بشمارم. من به عنوان یک منبع مسئول می گویم. مگر می شود سرمربی ۵۰ هزار یورو بگیرد و دستیارانش بیشتر؟ در حال مذاکره با دستیاران او هستیم اما نسبت به خود کی روش مبلغ بسیار پایین تری خواهند گرفت.

وی درباره زمان سفر کی روش به ایران، توضیح داد: ظاهرا ظرف یک تا دو روز آینده به ایران می آید و تیم‌ها را تحت نظر خواهد گرفت . دستیارانش هم ظرف چند روز آینده به او ملحق می شوند. انشاءالله جواد نکونام نیز به او اضافه می شود. در اردوی اتریش کادر جدید حضور دارند.

نایب رئیس دوم فدراسیون افزود: رئیس و هیات رئیسه فدراسیون ریسک مدیریتی برداشت. اگر می‌خواستیم از مسئولیت فرار کنیم می گفتیم کادرفنی را تشکیلات و مدیریت قبلی انتخاب کرده و با همین کادر به جام جهانی می رفتیم. اگر نتیجه هم نمی گرفتیم خیلی راحت از زیر بار مسئولیت و به نوعی افکار عمومی فرار می کردیم. قنبرزاده خاطرنشان کرد: هیات رییسه تصمیم شجاعانه ای گرفت و به این موضوع رسید.صد در صد افراد حاضر در جلسه نیز رای به آمدن کی روش دادند.

وی درباره اینکه کی روش تا چه اندازه می‌تواند به فوتبال ما کمک کند، گفت: هیات رئیسه مطابق تمام دانشی که داشت و پایشی که انجام داد به این نتیجه رسید در این مرحله کی روش می تواند در تیم ملی وحدت، انضباط، نظم، انسجام تیمی ایجاد کند که برای جام جهانی خیلی مهم است. با این جنع بندی به این نتیجه رسیدیم کی روش می تواند شرایط را بهتر کند.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت