کدخبر: 12036 تاریخ انتشار:

درخشش شماره‌ی ۸ پرسپولیس؛ پورعلی گنجی جای سیدجلال را پر می‌کند؟

براساس آمار منتشر شده از سوی آنالیزور‌های پرسپولیس، مرتضی پورعلی گنجی بهترین بازیکن دفاعی این تیم در برابر صنعت نفت آبادان بود.

درخشش شماره‌ی ۸ پرسپولیس؛ پورعلی گنجی جای سیدجلال را پر می‌کند؟

به گزارش 9 صبح، زمانی که رضا درویش، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس خبر داد سیدجلال حسینی از فصل آینده لیگ برتر در کادرفنی سرخپوشان حضور خواهد داشت، نگرانی عجیبی بین هواداران پرسپولیس شکل گرفت و مدام این سوال را بپرسند که کدام بازیکن قرار است جانشین این مدافع مستحکم در خط دفاعی تیمشان شود؟هر چند در همان مقطع گفته شد گئورگی گولسیانی قرارداد داخلی امضا کرده و به زودی به طور رسمی پرسپولیسی خواهد شد، اما با تمام این تفاسیر هواداران پرسپولیس نگران بودند. طرفداران پرسپولیس اعتقاد داشته و دارند هیچ کدام از این مدافعان نمی‌توانند جای خالی سیدجلال را پرکنند و این مدافع باتجربه هیچ جایگزینی ندارد اما...به نظر می‌رسد مرتضی پورعلی گنجی همان گم شده پرسپولیس و بهترین جانشین برای سید جلال حسینی باشد. مرتضی پورعلی گنجی دارای سرعت مناسب، قدرت سرزنی و رهبری تیم است و توانسته است با همین یک بازی مقابل صنعت نفت آبادان رضایت یحیی گل محمدی را جلب کند.

برکسی پوشیده نیست مدافع میانی یک بازیکن مهم و کلیدی در هر خط دفاعی است (هرچند هم اکنون در دنیا اکثر تیم‌ها با دفاع خطی بازی می‌کنند). او باید مسئولیت بیشتری در سامان دهی و تجدید سازمان خط دفاعی تیم برعهده داشته باشد. مدافع آخر باید به طور پیوسته با مدافعین کناری و مدافع جلو زن خودصحبت کند. در این صورت سازمان دفاعی تیم در طول مسابقه به شکل دقیق در اختیار و کنترل وی خواهد بود. مدافع میانی باید یک بازیکن منطقی و خونسرد باشد. یک رفتار نادرست از سوی مدافع وسط می‌تواند منجر به یک ضربه آزاد خطرناک یا پنالتی شود.وقتی که تیم مقابل با ۳ مهاجم بازی می‌کند مدافع میانی باید به یکی از بازیکنان تذکر دهد تا در نقش مدافع یارگیر سوم انجام وظیفه کند. چناچه تیم مقابل با دو مهاجم بازی می‌کند تنها دو مدافع یارگیر احتیاج خواهد بود در این حالت مدافع جلوزن فضای جلوی مدافعین کناری و پشت دیگر هافبک‌ها را می‌تواند پر کند. مرتضی پورعلی گنجی دارای تمامی این ویژگی هاست به علاوه آن که ازتوانایی بازیسازی نیز بهره‌مند است.پرسپولیس به لطف این بازیکن و سایر مدافعان و البته علیرضا بیرانوند دروازه بان با تجربه خودش توانسته است در ۴ هفته گذشته لیگ برتر کلین شیت کرده و به صدر جدول برسد.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت