کدخبر: 11968 تاریخ انتشار:

فاجعه در استقلال؛ ۳ مهاجم بدون شوت در چارچوب!

سه مهاجم هدف استقلال در این فصل، هنوز موفق به زدن یک شوت داخل چارچوب نشده‌اند.

فاجعه در استقلال؛ ۳ مهاجم بدون شوت در چارچوب!

به گزارش 9 صبح، داستان کاوه رضایی و ارسلان مطهری برای استقلال، پایان تلخی داشت. کاوه رضایی بخاطر پر بودن لیست استقلال، مجبور شد به تراکتور برود و ارسلان مطهری هم فعلا به تمرین انفرادی محکوم شده است. در حال حاضر سجاد شهباززاده، پیمان بابایی و آرمان رمضانی سه مهاجم هدف استقلال هستند. سه مهاجمی که همگی، شرایطی ناامید کننده را تجربه می‌کنند. دومین بازگشت شهباززاده به استقلال، مثل دوره قبلی حضور او در این تیم خوب جلو نمی‌رود. شهباززاده لیگ هفدهم که به استقلال برگشت، نتوانست عملکرد خوبی در این تیم داشته باشد و خیلی زود جدا شد. او پس از احیا در سپاهان، به استقلال برگشته و با توجه به منتفی شدن حضور کاوه رضایی، مهاجم اول این تیم محسوب می‌شود. شهباززاده سه هفته ابتدایی لیگ، به عنوان مهاجم هدف برای استقلال بازی کرد و نمایش ضعیفی داشت. تنها عملکرد او در این سه بازی بر اساس آمار متریکا، یک شوت خارج چارچوب و یک پاس کلیدی بود. بازی با ملوان، مهدی قایدی به عنوان بازیکن ذخیره جانشین شهباززاده شد و توانست روی دو گل استقلال تاثیرگذار باشد. آن هم در شرایطی که قایدی، مهاجم هدف به حساب نمی‌آید. همین عملکرد ضعیف، باعث شد سا پینتو این هفته شهباززاده را روی نیمکت بنشاند و بابایی تبدیل به مهاجم اصلی استقلال شود. شهباززاده مقابل نفت مسجدسلیمان، دقیقه ۸۲ به زمین رفت و در دقایق حضورش، فقط ۵ بار توپ را لمس کرد.

خط حمله بی‌خطر

علاوه بر سجاد شهباززاده، پیمان بابایی و آرمان رمضانی دو مهاجم دیگر استقلال در این فصل هستند. هر دوی آن‌ها، در هر ۴ بازی این فصل استقلال فرصت بازی پیدا کرده‌اند. بابایی این هفته فیکس بود و بازی‌های قبل، به عنوان بازیکن جانشین به زمین رفت. رمضانی هم هر ۴ بازی این فصل، در نقش بازیکن جانشین وارد زمین شده است. هر دوی آن‌ها در مجموع دقایق حضورشان، نتوانستند حتی یک شوت داخل چارچوب بزنند! سجاد شهباززاده هم شرایط مشابهی دارد و او هم نتوانسته یک بار، چارچوب دروازه حریف را نشانه بگیرد. ۴ هفته بدون حتی یک شوت داخل چارچوب، آمار نگران کننده‌ای برای سه مهاجم تیم سا پینتوست. جالب اینجاست تنها مهاجم استقلال که این فصل توانسته شوت داخل چارچوب بزند، ارسلان مطهری بوده است. مطهری هفته اول که مقابل سپاهان به عنوان بازیکن ذخیره وارد زمین شد، توانست یک بار دروازه رشید مظاهری را تهدید کند.

راه حل تازه؟

در صورتی که سه مهاجم استقلال نتوانند توقع ساپینتو را در خط حمله برآورده کننده، شاید او تصمیم بگیرد از مهدی قایدی در این پست استفاده کند. قایدی بخاطر خصوصیات بدنی و سبک بازی، در سیستم سه مهاجمه معمولا به عنوان وینگر بازی می‌کند. او در بازی با ملوان، جانشین شهباززاده شد و توانست در دقایقی که مهاجم نوک استقلال بود، گل برتری این تیم را بزند. شاید همین موضوع، باعث شود سا پینتو دوباره استفاده از قایدی در این پست را امتحان کند و تیمش را، با مثلث کوین یامگا، محمد محبی و مهدی قایدی در خط حمله به زمین بفرستد. سا پینتو در دو بازی اخیر استقلال، توانسته خط دفاع تیمش را ترمیم کند و حالا، باید به دنبال حلقه گم‌شده تیمش در خط حمله باشد.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت