کدخبر: 11233 تاریخ انتشار:

افتخارات ستاره ملی پوش از رزومه منتقدان بیشتر است!

فرهاد نظری افشار، بازیکن سابق تیم ملی والیبال ایران از محمد موسوی در برابر انتقادات حمایت کرد.

افتخارات ستاره ملی پوش از رزومه منتقدان بیشتر است!

به گزارش 9 صبح،روز پنجشنبه بود که فدراسیون والیبال در خبری جالب توجه اعلام کرد که میلاد عبادی‌پور کاپیتانی تیم ملی والیبال را به سیدمحمد موسوی تقدیم کرده و این سرعتی زن با تجربه در مسابقات قهرمانی جهان این وظیفه مهم را برعهده خواهد داشت. با این وجود بعد از آخرین تمرین تیم ملی والیبال قبل از اعزام به لهستان، محمد موسوی در یک مصاحبه طوفانی اعلام کرد که با توجه به شرایط موجود حاضر نیست به کارش در تیم ملی ادامه دهد و در مسابقات قهرمانی جهان شرکت نخواهد کرد.

در روز‌های اخیر انتقادات زیادی نسبت به محمد موسوی مطرح شده که این موضوع حالا واکنش هم تیمی سابق او را در پی داشته است. فرهاد نظری افشار در این باره به خبرگزاری میزان گفت: پیش از اینکه راجع به خداحافظی سید چنین هجمه‌هایی مطرح کنند باید در ابتدا به این نکته توجه می‌کردند که هدف او از رفتن از تیم ملی چه بود. ۲ روز پیش با موسوی صحبت کردم و حتی هفته پیش و قبل از اینکه از تیم ملی کناره‌گیری کند، با او حرف زدم و گفت که دوست دارم با خاطره خوب از تیم ملی والیبال خداحافظی کنم، اما متاسفانه ما خوش استقبال و بد بدرقه هستیم. پس از عملکرد تیم ملی در لیگ ملت‌ها و با تمام احترامی که به بازیکنان قائلم، ضعف‌هایی در دفاع روی تور به چشم آمد و به همین دلیل موسوی به اصرار و خواست کادرفنی و فدراسیون به اردوی تیم ملی ملحق شد.

او در مورد انتقادات موسوی از امکانات فدراسیون والیبال، گفت: مدت‌ها از تیم ملی دور بوده ام و واقعا به صورت دقیق نمی‌دانم امکانات در چه حد است. موسوی یکی از نخبه‌های والیبال ایران و جهان است و امکانات کشور‌های مختلف را از نزدیک دیده و به همین دلیل شاید انتظار دارد که امکانات به حد نرمالی برسد. امکانات بهتر با کسب نتایج درخشان‌تر رابطه مستقیم دارد و وقتی امکانات خوبی در اختیار بازیکنان باشد قطعا با جان و دل برای تیم ملی کشور خود بازی خواهند کرد.

موسوی بازیکن بزرگی است، اما متاسفانه گاهی برخی افراد از موسوی انتقاد می‌کنند که هیچ سنخیتی با والیبال ندارند. افتخاراتی که موسوی فقط در لیگ ایران دارد از شجره‌نامه و کل رزومه برخی از این منتقدان بیشتر است. شبیه این شرایط برای من هم پیش آمد، اما قرار نیست من یا موسوی پاسخ اینگونه انتقادات را بدهیم. موسوی این بار هم با تمام توان آمده بود، ولی اعتقاد داشت که امکانات فعلی در شان تیم ملی والیبال نیست. واقعا موضوع فیزیوتراپ یا مکمل‌های غذایی جزو ابتدایی‌ترین امکانات هستند و همین مسائل ریز و درشت تمرکز بازیکنان را به هم می‌زند.

نظری‌افشار در خصوص انتقادات موسوی در مورد عدم پرداخت پاداش‌های فدراسیون جهانی والیبال به بازیکنان، گفت: این مشکل سال‌هاست که وجود دارد و برای من هم پیش آمده است برای نمونه در مسابقات قهرمانی قاره‌ها که در جایگاه سوم ایستادیم ۱۰۰ هزار دلار پاداش به تیم ملی تعلی گرفت، اما هیچ پولی به بازیکنان داده نشد. ما هم کاملا از شرایط تحریم‌ها آگاهیم، اما به نظرم فدراسیون والیبال با رایزنی با فدراسیون جهانی می‌تواند پس از هر تورنمنت حساب و کتابش را به گونه‌ای تنظیم کند که از مطالبات خودش پاداش بازیکنان را واریز کند.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت