کدخبر: 11108 تاریخ انتشار:

پشت پرده اسکان حدادی در هتل بیرون از دهکده چه بود؟

دبیر فدراسیون دوومیدانی می‌گوید به این دلیل احسان حدادی در بیرون از دهکده ورزشکاران اسکان داده شد که احتمال می‌دادند ناقل بیماری کرونا باشد.

پشت پرده اسکان حدادی در هتل بیرون از دهکده چه بود؟

به گزارش 9 صبح، بازی‌های همبستگی کشور‌های اسلامی به طور رسمی از ۱۷ مرداد ماه به میزبانی قونیه آغاز شد و ۱۶ دوومیدانی کار ایران به رقابت با حریفان خود پرداختند که نتیجه آن یک مدال نقره و یک برنز بود.با اینکه ورزشکاران در دهکده بازی‌ها اسکان داده شدند، اما احسان حدادی در دهکده مستقر نشد و در هتلی خارج از دهکده اقامت دارد. از طرفی حسین توکلی هم همراه این ورزشکار اعزام شده که همراه با حدادی در هتلی بیرون از دهکده حضور دارد. البته حدادی عملکرد ضعیفی داشت و پنجم شد.

علی رضایی، دبیر فدراسیون دوومیدانی در گفتگو با ایسنا به اقامت حدادی خارج از دهکده اشاره و بیان کرد: ماساژور آقای حدادی یکی دو روز قبل از اعزام کرونای شدید گرفت. هرچند تست آقای حدادی منفی بود، اما چون احتمال ناقل بودنش وجود داشت، تصمیم گرفتیم او را جدا از سایر ورزشکاران اسکان بدهیم. البته به تمام ورزشکاران تیم‌مان گفته بودیم که هر کدام در کمپ اذیت می‌شوند و راحت نیستند برایشان هتل می‌گیریم، اما شرایط شان در کمپ بهتر بود، چون هتل ناهار و شام نمی‌دانند و باید از بیرون سفارش بدهند. از طرفی محل هتل هم با پیست تمرین و مسابقات فاصله داشت و باید ماشین می‌گرفتند.

او در واکنش به اینکه وقتی تست منفی بوده است، اسکان بیرون از دهکده به مثابه در نظر گرفتن امتیاز ویژه برای حدادی است، بیان کرد: این امتیاز را به همه داده بودیم، اما شرایط خود کمپ از اینجا بهتر بود. خودمان هم بیرون از کمپ بودیم که خیلی سخت‌تر بود. هتل هیچ برتری نسبت به کمپ نداشت.

رضایی در مورد دلیل اعزام حسین توکلی به قونیه گفت: ماساژور آقای حدادی که خیلی زحمت کشید این مدت کرونا گرفت. آقای توکلی هم چند سالی است در بحث بدنسازی با آقای حدادی کار می‌کند. نیاز بود یک نفر کنارش باشد و در تمرینانی که اینجا دارد و همچین مسائل روحی و روانی که احیانا پیش می‌آید، کمکش کند. به همین دلیل با توجه به قراردادی که از یک سال پیش با آقای توکلی داریم او را به جای آقای منتظری انتخاب کردیم و آمد.

او در پاسخ به این سوال که هزینه‌های اعزام و اسکان حدادی و توکلی با فدراسیون است، گفت: بله. غیر از آقای توکلی و حدادی ما تقریبا سه مربی دیگر را همراهمان آورده بودیم که با مجوز شورای برون مرزی و هزینه‌های فدراسیون اسکان دادیم.

دبیر فدراسیون دوومیدانی در پاسخ به این سوال که چرا بنا بر اعزام ماساژور احسان حدادی بوده، اما کسانی که مدال گرفتند، ماساژور نداشتند، بیان کرد: آن‌ها هم در ایران ماساژور داشتند. شرایط آقای حدادی با سایر ورزشکاران فرق می‌کند.

او در واکنش به اینکه چرا با وجود افت احسان حدادی همچون گذشته برایش هزینه می‌شود و امکانات ویژه در نظر گرفته می‌شود، گفت: به هیچ عنوان آن هزینه‌ها نیست. تمام هزینه‌هایی که برای آقای حدادی شده است در حد اردو‌های داخلی است. اسناد و مدارک آن هم موجود است.

رضایی با بیان اینکه نه تنها فدراسیون بلکه خود احسان از عملکردش رضایت ندارد، تاکید کرد: بهتراست صحبت‌های آقای حدادی را هم در این مورد بشنویم. اگر آقای حدادی رکورد ۶۱.۱۱ متری که ایران انداخت را تکرار می‌کرد، قطعا مدال می‌گرفت، اما متاسفانه به آن عدد نرسید.

این اظهارات در حالی مطرح شده که تصاویری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که احسان حدادی در محل برگزاری مسابقات با سایر ورزشکاران دیدار داشته و برای صرف غذا با آن‌ها دور یک میز نشسته است.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت