کدخبر: 10665 تاریخ انتشار:

افشاگری باورنکردنی برانکو علیه اسکوچیچ

هر شخصی که بتواند ده سال را در ایران با موفقیت پشت سر بگذارد، توانایی تمرین دادن به بارسلونا قبل از ظهر و هدایت رئال مادرید در بعد از ظهر همان روز را دارد.

به گزارش 9 صبح، این خلاصه ای از یک گفت‌وگوی مفصل با سرمربی سابق تیم ملی ایران است که در حال حاضر در عمان روزهای آرام و نسبتا موفقی را پشت سر می‌گذارد. برانکو که همواره صحبت‌های درباره حضور دوباره او روی نیمکت ایران وجود داشته، این بار با صراحت بیشتری پاسخ سوالات خبرنگار روزنامه وچرنی لیست را می‌دهد. مصاحبه او با این روزنامه کروات، اظهاراتی در مورد مسائل مختلف را در خود دارد:

* در حال حاضر چه شرایطی دارید؟

من سرمربی تیم ملی عمان هستم و در ماه فوریه قراردادم را به مدت دو سال دیگر تمدید کردم و بنابراین تا سال ۲۰۲۴ قرارداد دارم. البته در قراردادم بندی قید شده در صورتی که قصد جدایی داشته باشم باید جریمه ای بپردازم؛ بنابراین اگر بخواهم تیمم را ترک کنم و پیشنهاد بهتری را بپذیرم مشکلی برای جدایی ندارم.

* آیا پیشنهادی از تیم ملی ایران داشتید؟

هیچکس به صورت رسمی از ایران با من تماس نگرفت بلکه خبرنگاران و کسانی که نزدیک به فدراسیون هستند تماس گرفتند. آنجا درباره کارلوس کی‌روش و من به عنوان افرادی که احتمالا بتوانیم جایگزین سرمربی ایران شویم صحبت شد اما من در پاسخ به این مسئله گفتم قرارداد دارم و به هیچ وجه نمی‌خواهم قراردادم دچار تزلزل بشود و تا زمانی که دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی ایران است، دوست ندارم به هیچ وجه صحبتی درباره این تیم بکنم.

* چرا ایرانی ها یکباره اسکوچیچ را نخواستند و قصد تعویض او را دارند در حالی که او تیم‌ ایران را به جام جهانی برده است.

زمانی که اسکوچیچ جانشین ویلموتس شد و ماموریت خودش را آغاز کرد عناوینی در رسانه ها مبنی بر عدم رضایت از کار او پدیدار شدند و عنوان می‌شد که سرمربی باید شخص دیگری باشد. از همان آغاز، کار برای او راحت نبود و در مرحله مقدماتی باید عراق و بحرین را شکست می‌داد تا بتواند به مرحله دوم مقدماتی راه پیدا کند؛ مرحله دوم به مراتب راحت تر از مرحله اول بود. در واقع چنین بحث هایی نباید اتفاق می‌افتاد.

* اسکوچیچ چطور می‌تواند خودش را با تیمش برای جام جهانی آماده کند در حالی که هم بازیکنان و هم خودش می‌دانند احتمال برکناری او هست.

البته که اسکوچیچ کار راحتی ندارد. بیش از یک سال و نیم است که در رسانه ها نوشته می‌شود من در حال مذاکره با ایران هستم و از من به عنوان سرمربی در این خصوص سوال می‌شود؛ این مسئله به هیچ وجه صحت ندارد. می‌دانید که رسانه ها می‌توانند هر چیزی دوست داشته باشند بنویسند. من همان زمان خواستم با اسکوچیچ تماس بگیرم و به او توضیح بدهم این خلاف واقعیت است و من هیچگونه اقدامی در این خصوص علیه او نکردم اما متاسفانه اسکوچیچ با این تصور که من علیه او کار می‌کنم، به هیچ وجه نخواست به هیچکدام از تماس های من پاسخ بدهد.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار