کدخبر: 10636 تاریخ انتشار:

تغییر سیستم دوباره سرمربی پرسپولیس در آستانه لیگ

پرسپولیس روز گذشته با سیستم ۴-۲-۳-۱ در مقابل تیم امید به میدان رفت.

به گزارش 9 صبح، در دیدار با تیم امید، تیم پرسپولیس با دو هافبک دفاعی و در حالی وارد زمین شد که در خط حمله مهدی عبدی به تنهایی حضور داشت و پشت سر خود سروش رفیعی را می‌دید. این سیستمی است که پیش از این یک بار دیگر هم در بازی‌های پیش فصل از سوی یحیی گل محمدی مورد استفاده قرار گرفت. نکته مهم این است که یحیی برای به کار گیری سروش، ترجیح داده که یک مهاجم را از ترکیب خود خارج کند و دست به چینش هافبک تدافعی خود نزند. در غیاب سرلک و حنانوف نیز این سینا اسدبیگی بود که یک هفته بعد از امضای قرارداد به ترکیب اصلی رسید و برای پرسپولیس به میدان رفت.

البته شاید دلیل اینکه یحیی خط هافبک لوزی را انتخاب نکرد و از تعداد مهاجمانش کاست، مصدومیت پاکدل و عدم جذب مهاجم خارجی باشد که باعث شده بود تا عبدی و تمیروف تنها مهاجمان فهرست پرسپولیس باشند. با این حال برای اینکه سرمربی پرسپولیس در بازی هفته اول چه سیستمی را انتخاب خواهد کرد، باید تا دیدار با سایپا منتظر ماند و دید که در آخرین بازی پیش فصل با چه سیستمی از ابتدا بازی می‌کند.

در سال‌های گذشته پرسپولیس همیشه ازسیستم ۴-۴-۲ استفاده کرده، اما این فصل وضعیت خط حمله سرخپوشان و همچنین جذب سروش رفیعی باعث شده تا ارنج قرمز‌ها تبدیل به یکی از علامت سوال‌های این تیم باشد.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار