کدخبر: 10406 تاریخ انتشار:

استارت غلط‌انداز استقلال در لیگ/آبی ها خیلی زود مدعی قهرمانی می شوند؟

یکی از جذابیت‌های لیگ بیست و دوم نخستین بازی قهرمان لیگ در برابر سپاهان متحول شده است.

به گزارش 9 صبح، ۲ مرد پرتغالی که امسال به نیمکت‌های لیگ برتر اضافه شده‌اند در همان هفته اول به پست یکدیگر خوردند. ریکاردو ساپینتو با استقلال و خوزه مورایس با سپاهان در همان هفته اول یک افتتاحیه پرتغالی را برای لیگ برتر تدارک می‌بینند. اینکه هیچ‌یک از آنها از ترکیب و تاکتیک‌های یکدیگر اطلاعی ندارند، می‌تواند جدال تیم‌هایشان را جذاب‌تر و از احتیاط‌های مرسوم دورتر کند. از لحاظ ترکیب بازیکن‌ها نیز استقلال تا این لحظه ۸بازیکن جدید خریده اما ترکیب این تیم نسبت به فصل گذشته حداکثر با دو سه تغییر روبه‌رو خواهد شد. حسین زاده، دانشگر و ژستد ۳بازیکنی هستند که جایشان با چهره‌هایی جدید پر خواهد شد. سپاهان اما با تغییرات بیشتری پا به لیگ جدید می‌گذارد. اسماعیلی‌فر، ولسیانی، شهباززاده، رفیعی و پورقاز ۵بازیکن اصلی فصل گذشته جدا شده‌اند و دستیار سابق مورینیو یک سپاهان جدید را به میدان خواهد فرستاد. استقلال بعد از این افتتاحیه سنگین چند بازی آسان در پیش خواهد داشت اما سپاهان تا هفته‌های ششم و هفتم نیز فرصتی برای نفس کشیدن نخواهد داشت.

اگرچه استقلال یکی از مهم‌ترین مسابقات فصلش را باید در همان هفته اول لیگ بیست‌ودوم برابر سپاهان برگزار کند و این قرعه ممکن است در نگاه اول بسیار دشوار به‌نظر برسد اما حقیقت آن است که استارت فصل جدید برای تیم ریکاردو ساپینتو چندان هم دشوار نیست.

به هر حال استقلال و سپاهان یک روز باید با هم بازی می‌کردند که این بار قرعه کار به‌نام همان هفته اول افتاد. مسلما بازی در هفته نخست خیلی هم «فنی» نیست؛ مخصوصا که ۲ کادرفنی کاملا متفاوت نسبت به فصل قبل هدایت ۲ تیم را برعهده گرفته‌اند و بی‌گمان مدتی طول خواهد کشید تا آنها نسبت به تیم‌شان اشراف پیدا کنند. به علاوه بازیکنان از بدنسازی و تمرینات سنگین تابستانی فارغ می‌شوند و خیلی از اتفاقاتی که در یکی، دو هفته اول رخ می‌دهد از نظر فنی تحلیل‌پذیر نیست.

بعد از این مسابقه اما استقلال چند هفته نسبتا آسان (حداقل روی کاغذ) در پیش دارد که می‌تواند به تثبیت شرایط تیم زیرنظر ساپینتو کمک کند. استقلال هفته‌های دوم و سوم باید با ۲ تیم تازه صعود کرده به لیگ برتر یعنی ملوان و مس کرمان مصاف بدهد. آنها در هفته چهارم با نفت مسجدسلیمانی پیکار می‌کنند که فصل گذشته به زحمت در لیگ برتر باقی ماند و بعد هم با پیکان و نساجی مصاف خواهند داد. نخستین بازی سخت استقلال بعد از دوئل هفته نخست با سپاهان، در هفته هفتم مقابل گل‌گهر اتفاق می‌افتد. تا آن زمان انتظار می‌رود ساپینتو تیمش را ساخته باشد.

بنا بر این در صورتی که تیم ساپینتو در ۶ دیدار ابتدای بتواتند امتیازات لازم را بگیرد دوباره می تواند خود را به عنوان یک مدعی مطرح کند.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار