کدخبر: 10405 تاریخ انتشار:

۷ دوئل‌ جذاب لیگ برتر/پرسپولیسی‌ها و استقلالی‌های سابق روبه‌روی خودی‌ها

یکی از پرسروصداترین فصول نقل‌وانتقالات در تاریخ لیگ برتر را پشت سر می‌گذاریم و شاید وارد گران‌ترین فصل ادوار این مسابقات می‌شویم.

به گزارش 9 صبح، بسیاری از لژیونرها به فوتبال ایران بازگشته‌اند و البته شاهد برخی جابه‌جایی‌های مهم بین تیم‌های داخلی بودیم. با این شرایط، انتظار می‌رود فصل آینده چندین تقابل جذاب داشته باشیم. امیدواریم سروصداها فقط محدود به تابستان نباشد و با شروع فصل هم کیفیت بالایی از بازیکنان و تیم‌های مختلف ببینیم.

رامین رضاییان پرسپولیس

دوست داشت در پرسپولیس بماند، اما کادرفنی و چه بسا مدیریتی باشگاه تمایلی به حفظ این بازیکن نداشتند. پیشنهاد تمدید به رامین ندادند که دلیلش بیشتر حاشیه‌ای بود تا فنی. آنها سراغ دانیال اسماعیلی‌فر رفتند و این یعنی دفاع راست سپاهان را به دفاع راست محبوب خودشان ترجیح دادند. حتما چنین اتفاقی منجر به افزایش انگیزه‌های رضاییان در سپاهان خواهد شد. او باید خودش را دوباره ثابت کند و مخصوصا تقابلش با پرسپولیس جذاب و حیثیتی خواهد بود.

وریا غفوری استقلال

فصل، فصل جابه‌جایی دفاع راست‌های سرشناس بود. داستان وریا غفوری بسیار طولانی و پرسروصدا بود و او در شرایطی از استقلال جدا شد که به هیچ‌وجه تمایلی به این مسئله نداشت. اگر کار انتقال این بازیکن به فولاد را تمام‌شده بدانیم، وریا غفوری تقابل جذابی با باشگاه استقلال و هواداران تیم سابقش خواهد داشت. البته او فصل گذشته اغلب در این تیم ذخیره صالح حردانی بود و باید دید شرایطش در تیم جدید به چه شکل پیش می‌رود.

پیمان بابایی پرسپولیس و تراکتور

مهاجم فصل گذشته تراکتور که دوران پرفراز و نشیبی را در این تیم داشت و بارها تا آستانه جدایی پیش رفت، سرانجام برای فصل جدید به استقلال پیوست. این اتفاق در حالی رخ داد که بیشتر اسم بابایی اطراف پرسپولیس شنیده می‌شد. با این حال یحیی گل‌محمدی از موضع قبلی‌اش مبنی بر جذب این بازیکن منصرف شد که همین مسئله می‌تواند تقابل بابایی با پرسپولیس را جذاب کند. حیثیتی‌تر از آن اما رودررویی پیمان با تراکتور است؛ باشگاه سابقش که نسبت به جدایی این بازیکن هم موضع منفی و بسیار تندی اتخاذ کرد.

علی شجاعی پرسپولیس

یکی از جوانان پرسپولیس که خیلی از سوی یحیی گل‌محمدی مورد اعتماد قرار نگرفت و نهایتا هم با آشکار کردن دلخوری‌اش از این تیم جدا شد. او در پرسپولیس با ۲ لحظه طلایی به یادها سپرده شده؛ یکی گل کردن پنالتی آخر بازی با النصر در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا و دیگری جلوگیری از گل شدن توپ بازیکنان استقلال در آخرین ثانیه‌های داربی تهران. در نتیجه تقابل شجاعی با تیم سابقش و یحیی گل‌محمدی جذاب است و این بازیکن با دو برابر توان طبیعی‌اش پا به میدان خواهد گذاشت. در نساجی علیرضا ابراهیمی و مهدی شریفی هم با دوز کمتر، از همین انگیزه مضاعف برابر پرسپولیس برخوردار خواهند بود.

شیمبا فولاد

در فصلی که فولاد به‌عنوان تنها نماینده آسیایی ایران سخاوت کم‌نظیری در جذب بازیکن به خرج داد، لوسیانو پریرا یا همان شیمبا به گل‌گهر سیرجان پیوست. این احتمالا یعنی آنکه فولاد انگیزه چندانی برای حفظ مهاجم برزیلی و ۳۸ساله خود نداشت. به این ترتیب باید ببینیم رویارویی او با تیم سابقش چطور خواهد بود و آیا می‌تواند فولادی‌ها را پشیمان کند یا نه.

ساکت الهامی نساجی

این مربی نساجی را به بزرگ‌ترین افتخار تاریخش رساند و قهرمان جام حذفی کرد، اما مدتی بعد به‌خاطر اختلافات داخلی جدا شد. الهامی که البته خودش هم کم حاشیه ندارد، حالا سرمربی هوادار است و اگر همه بازی‌ها را ببازد، قطعا دوست دارد نساجی را ببرد!

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار