کدخبر: 20582 تاریخ انتشار:

دفاع آقای بازیگر از اعدام در نشست خبری جشنواره فجر

نشست خبری جشنواره چهل و یکم تئاتر فجر برای رونمایی از پوستر و اعلام برنامه‌های این رویداد در تالار رودکی در حالی برگزار شد که هوشنگ توکلی (بازیگر) از اعدام علیرضا اکبری به دلیل جاسوسی قدردانی کرد و در بخش دیگری از این نشست هیات مدیره خانه سینما در متنی خطاب به مسئولان و مراجع قضایی خواستار آزادی جعفر پناهی (کارگردان سینما) شد.

دفاع آقای بازیگر از اعدام در نشست خبری جشنواره فجر

به گزارش 9صبح،هوشنگ توکلی در ادامه به اعدام علیرضا اکبری اشاره کرد و تذکر داد که اعدام اقای اکبری گشایشی را در حوزه دیدگاه های نظام و تحمل نظام مطرح کرد، زیرا در این ۴۰ سال تا دلتان بخواهد از این جاسوس ها داشته ایم.

توکلی گفت: حضور آنان در فرهنگ و هنر هم بوده که سیستم های‌ امنیتی آنان را زیر نظر داشتند ولی اجازه اظهار نظر نداشتند. این اقدام، اولین حرکتی بود که یک نشانه بود و دقت در این موضوع را در آینده مطرح می‌کند. در همین روز هیات مدیره خانه سینما در متنی خطاب به مسئولان و مراجع قضایی خواستار آزادی جعفر پناهی (کارگردان سینما) شد.  

در متن هیات مدیره خانه سینما آمده است:«خانه سینما ضمن پاسداشت دقت نظر قضات شریف دیوان عالی کشور در نقض حکم محکومیت جعفر پناهی (فیلمساز) و تشکر از تلاش های بی‌وقفه و موثر صالح نیکبخت و یوسف مولایی وکلای این هنرمند و با عنایت به تلاش کانون کارگردانان سینمای ایران و با اتکا به حمایت همه اعضای خانه سینما از جعفر پناهی و همه سینماگرانی که به نوعی در چند ماه گذشته با رسیدگی‌های قضایی روبرو شده‌اند، مجددا و مصرانه بار دیگر از مسئولین و مراجع قضایی می‌خواهد با عنایت بر مستندات قانونی کافی که برای آزادی جعفر پناهی فراهم شده است و همچنین لزوم توجه به وضعیت جسمانی و بیماری این سینماگر، هرچه سریعتر امکان آزادی او فراهم شود.
لازم به ذکر است کمیته حمایت حقوقی و قضایی خانه سینما جهت رفع ممنوعیت‌ها و رفع اتهام از همگی سینماگران در حال پیگیری است و به مرور نتایج آن اعلام می‌شود.»

منبع:ایسنا

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت