کدخبر: 8517 تاریخ انتشار:

هکرها به شهرداری آسیب رساندند اما نتوانستند چیزی را حذف کنند

رئیس شورای اسلامی شهر تهران می‌گوید: با هک، به شهرداری آسیب رسانده‌اند اما نتوانستند چیزی را از بین ببرند یا حذف کنند و یا آسیبی برسانند.

به گزارش 9 صبح، مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران، در گفتگو با مُنیبان درباره اینکه هویت فردی که اقدام به هک سامانه شهرداری کرده بود مشخص شد یا خیر، گفت:  هنوز اعلام نکرده‌اند که چه کسی بوده، چه بوده، چگونه بوده، شاید مسائل امنیتی ایجاب نکند که در شرایط فعلی بازگو کنند.

او با اشاره به حجم خسارتی که در نتیجه هک مذکور به شهرداری وارد شده است، افزود:  در حقیقت با هک، به شهرداری آسیب رسانده‌اند اما نتوانستند چیزی را از بین ببرند یا حذف کنند و یا آسیبی برسانند که نشود جبران کرد. یعنی همه آن مواردی که آسیب وارد شده است، قابل دستیابی بود و در شهرداری توانستند بعد از چند روز دوباره به آن جایگاه برسند منتهی قاعدتاً آسیب که می‌رسد، رفع آن زمان‌بر است. هنوز هم بعضی موارد نظیر دفاتر الکترونیک خیلی نتوانسته‌اند با این سیستم هماهنگ شوند.

چمران درباره منشأ حمله سایبری به شهرداری تصریح کرد:  هک سامانه‌های شهرداری قطعاً از خارج از کشور صورت گرفته است، هم‌چنان که خودِ منافقین اعلام کردند و عکس رجوی را گذاشتند.

 
وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار