کدخبر: 6697 تاریخ انتشار:

آماده باش در عراق؛ طوفانی جدید در راه بغداد، کربلا و نجف

یک موج جدید از طوفان موسوم به آفریقایی با ریزگردهای نارنجی رنگ از استان الانبار عراق راه بغداد و استان های میانی و جنوبی این کشور را در پیش گرفته است.

به گزارش 9 صبح، روز گذشته طوفان گرد و غبار در عراق ۵ هزار نفر را به حالت تنگی نفس و خفگی راهی بیمارستان ها کرد و یک نفر در بغداد جان سپرد.

«سیف البدر» سخنگوی وزارت بهداشت عراق در بیانیه ای با اعلام این خبر از آماده باش «همه بیمارستان ها و بخش های درمانی و اورژانس در عراق» گفت و حالا با آمدن طوفان جدید گرد و غبار به نظر می رسد ساعت های دشوارتری در انتظار مردم و کادر بیمارستانی عراق باشد.

تنها در استان بغداد ۲ هزار نفر دچار تنگی نفس شدند و یک نفر درگذشت.

البدر گفت که اکثر حالت های تنگی نفس از نوع متوسط است و بعد از دریافت درمان از بیمارستان ها مرخص شده اند. عمده مراجعان نیز بیماران ریوی و آسمی و نیز سالمندان هستند.

اما با ورود موج جدید غبار و کاهش دید افقی احتمال دارد که فرودگاه های عراق به ویژه در بغداد و نجف دوباره ناچار به لغو پروازها شوند امری که با مشکلات پیش آمده طی چند روز اخیر بعد از لغو پروازها بر اثر توفان های غبار، اکنون توجه ویژه شرکت های هواپیمایی را ضروری تر از پیش کرده است و به نظر می رسد برای اجتناب از اختلالات پیش آمده نظیر سرگردانی مسافران ایرانی در فرودگاه های عراق از همین الان باید به فکر تعیین تکلیف زائران و مسافران به ویژه در فرودگاه نجف اشرف بود.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار