کدخبر: 6043 تاریخ انتشار:

بازداشت ۱۵ آشوبگر مقابل سفارت ایران در کابل

حدود ۱۵ نفر قصد حضور در مقابل سفارت ایران در افغانستان برای برگزاری تظاهرات ساختگی را داشتند که توسط نیروهای طالبان بازداشت شدند.

به گزارش 9 صبح به نقل از خبرگزاری طلوع نیوز، منابع در کابل می‌گویند حدود ۱۵ نفر روز گذشته قصد حضور در مقابل سفارت ایران در کابل و ادامه تظاهرات ساختگی را داشتند که بلافاصله نیروهای طالبان همه این افراد را بازداشت کردند.

طی هفته های اخیر تصاویر و فیلم هایی با محتواهای ایران هراسی و افغانستان هراسی منتشر شد که واکنش هایی را به همراه داشت، سفارت جمهوری اسلامی ایران در افغانستان نیز با اعلام بیانیه ای و با بیان اینکه فتنه و توطئه ای در روابط دو کشور در جریان است تاکید کرد: سیاست کلی جمهوری اسلامی ایران نسبت به افغانستان و اتباع آن کشور، بر اصل حسن همجواری و رعایت احترام متقابل استوار است.

پس از آن نیز عده ای به سرکنسولگری کشورمان در هرات حمله کرده و اقدام به سنگ پرانی کرده بودند که این اقدام با واکنش مقامات کشورمان مواجه شد.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به تجمع ها در مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل و سرکنسولگری کشورمان در هرات تاکید کرد، تامین امنیت کامل سفارت و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در هرات و دیگر شهرهای افغانستان مسئولیت قطعی هیات حاکمه سرپرستی افغانستان است. 

براساس این گزارش، کاردار سفارت افغانستان در تهران به وزارت امور خارجه احضار شد و طی اطلاعیه هایی اعلام شد که فعالیت کنسولی سفارت و سرکنسولگری های ایران در افغانستان تا اطلاع ثانوی متوقف می شود. 

پس از این جریانات عده از جریانات و احزاب سیاسی مقابل سفارت کشورمان در کابل حضور یافته و با گلباران و تجمع اقدام به دلجویی کردند. 

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار