کدخبر: 31782 تاریخ انتشار:

زمان دادگاه الهه محمدی و نیلوفر حامدی اعلام شد

وقت رسیدگی مرحله دادگاه بدوی خانم الهه محمدی و نیلوفر حامدی اعلام شد.

زمان دادگاه الهه محمدی و نیلوفر حامدی اعلام شد

به گزارش 9 صبح،  سخنگوی قوه قضاییه گفت: وقت رسیدگی مرحله دادگاه بدوی خانم الهه محمدی، هشتم خرداد و خانم نیلوفر حامدی نهم خرداد تعیین شده است.

 مسعود ستایشی؛ سخنگوی قوه قضاییه امروز در نشست خبری با خبرنگاران در تشریح آخرین وضعیت پرونده الهه محمدی و نیلوفر حامدی اظهار کرد: فرصت مطالعه پرونده این دو متهم با اهتمام و نظارتی که ریاست شعبه رسیدگی‌کننده داشت برای وکلای آنان فراهم شد و وکلا با صرف وقت موسع، مبادرت به مطالعه کردند تا بتوانند دفاع کنند. دقت کنید که این حق به آنها داده شده،‌ حقی که به آقای حمید نوری داده نشد.

ستایشی ادامه داد: در آخرین لحظات قبل از شروع نشست خبری کسب اطلاع کردم و این خبر را اعلام می‌کنم که وقت رسیدگی در مرحله دادگاه بدوی خانم الهه محمدی، هشتم خرداد و خانم نیلوفر حامدی نهم خرداد تعیین شده است بنابراین در روزهای آتی، دادگاه این دو متهم تشکیل می‌شود و به اتهامات مطابق موازین شرعی و مقررات قانونی با سرعت مناسب و دقت کافی رسیدگی خواهد شد.

به گزارش تسنیم، الهام محمدی و نیلوفر حامدی، روزنامه‌نگاران روزنامه‌های هم‌میهن و شرق، در جریان اغتشاشات سال گذشته بازداشت شدند.کیفرخواست متهمان 28 فروردین ماه به متهمین و وکلای آن‌ها ابلاغ و به منظور رسیدگی به شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی ارسال شده بود. اتهام این افراد همکاری با دولت متخاصم آمریکا، اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، فعالیت تبلیغی علیه نظام است.

از حمید نوری در سوئد چه خبر؟

ستایش در ادامه با تشریح وضعیت بغرنج حمید نوری که ناعادلانه در زندان‌های سوئد است، نگهداری او در سلول انفرادی به مدت 42 ماه را یک رکورد نامید و از حضور یک مجرم با اختلالات روانی در سلول‌ آقای نوری خبر داد که به شکنجه‌های قبلی افزوده است.

وی تأکید کرد: دادگاه تجدیدنظر حمید نوری آغاز شده است و به‌نظر تا 15 جلسه دیگر ادامه خواهد یافت و احتمالا دادگاه تجدیدنظر تا آبان ماه به طول خواهد انجامید و رای آن هم احتمالا از طریق دیوان عالی سوئد قابل پیگیری مجدد است.

منبع تسنیم
وبگردی
کدخبر: 31782 تاریخ انتشار:
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت