کدخبر: 30832 تاریخ انتشار:

خبر خوش رئیس بانک مرکزی درباره آزادسازی پول های بلوکه شده ایران + فیلم

رییس کل بانک مرکزی از زمینه‌سازی برای آزادسازی منابع بلوکه شده در آینده خبر داد.

خبر خوش رئیس بانک مرکزی درباره آزادسازی پول های بلوکه شده ایران + فیلم

به گزارش 9 صبح،رییس کل بانک مرکزی از زمینه‌سازی برای آزادسازی منابع بلوکه شده در آینده خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمدرضا فرزین در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: خبرهای خوبی در زمینه آزادسازی منابع بلوکه شده کشورمان در آینده در راه است که در زمان مقتضی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی در پاسخ به پرسشی درباره این‌که بیشتر عدم بازگشت ارز حاصل از صادرات مربوط به شرکت‌های دولتی است و این‌که دولت چه برنامه‌ای برای رسیدگی به این موضوع دارد؟، اظهار کرد: ما در بانک مرکزی کمیته‌ای برای رسیدگی به تخلفات ارزی و پولی تشکیل دادیم که همه شرکت‌هایی که سه تخلف داشته باشند در آن بررسی می‌شوند.

فرزین ادامه داد: تخلف اول این است که تعهد ارزی را ایفا نکرده باشند یعنی ارزی که صادرات کردند در مهلت قانونی برگشت نداده باشند. تخلف دوم این است که در سامانه نیما تخلفاتی صورت گیرد و خارج از نرخ تعیینی بانک مرکزی معامله انجام شود و تخلف سوم این است که خارج از مقررات بانک مرکزی در بازار غیررسمی معاملاتی صورت گیرد که این سه تخلف رسیدگی و با آنها برخورد قانونی می‌شود.

رئیس کل بانک مرکزی یادآور شد: در حال بررسی‌ شرکت‌ها هستیم و اگر تخلفات محرز شود اعلام خواهد شد. قانون به ما اختیار داده که شرکتها را برای توضیح فراخوان کنیم تا در مهلت قانونی ارز را بازگردانند و اگر شرکتی مغایر با مقررات در بازار غیررسمی حضور دارد حتما برخورد می‌شود.

وی در پاسخ به پرسشی درباره دریافت وام ازدواج و فرزندآوری، گفت: ما سامانه‌ داریم و ثبت‌نام انجام می‌شود اما متقاضی بیشتر از عددی است که تعیین شده و این عدد باید تا پایان سال پرداخت شود. ما پارسال تقریبا تمام آنچه قانون تعیین کرده بود پرداخت کردیم. امسال هم به همین شکل اطمینان داشته باشد که عدد تعیینی را پرداخت می‌کنیم.

حجم ویدیو: 262.26K | مدت زمان ویدیو: 00:00:10 | دانلود ویدیو
منبع ایسنا
وبگردی
کدخبر: 30832 تاریخ انتشار:
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت