کدخبر: 11954 تاریخ انتشار:

هشدار نخست‌وزیر عراق درباره کناره‌گیری از سمتش

نخست‌وزیر عراق هشدار داد که اگر کشمش‌ها و اختلافات سیاسی در کشور ادامه داشته باشد، منصب نخست وزیری را رها می کند.

هشدار نخست‌وزیر عراق درباره کناره‌گیری از سمتش

به گزارش 9 صبح، «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق سه‌شنبه شب در نطقی تلویزیونی از بحران سیاسی بوجود آمده عراق ابراز تأسف کرده و از نیروهای امنیتی عراق که بی طرف ماندند و در اوج هیجان حاضر نشدند سلاح خود را به سمت مردم نشانه بگیرند، تشکر کرد.

وی با بیان اینکه سلاحی که دیروز استفاده شد، هدر رفت مال و جان و فرصت‌ها بود، خاطرنشان کرد: این سلاح باید برای حفاظت از عراق استفاده شود، نه در جنگ قدرت.

نخست وزیر عراق تصریح کرد: بیش از دو سال است که باوجود همه اتهامات، درخواست‌ها و راکت‌هایی که ما را هدف قرار داده است، سیاست منحصر کردن سلاح در دست دولت را در پیش گرفته‌ایم.

الکاظمی گفت: برای شناسایی عاملان تیراندازی حوادث منطقه سبز بغداد و عاملان حملات خمپاره‌ای و آرپی‌جی به سمت نیروهای نظامی کشور در منطقه تشکیل شده است.

وی افزود: از نظر سیاسی، ما به مسئولیت خود برای آغاز گفت‌وگوی ملی بین احزاب مختلف سیاسی عمل کرده‌ایم تا به آنها کمک کنیم به یک راه‌حل رضایت‌بخش برسند، اما گفت‌وگو مستلزم این است که همگان عقب‌نشینی کنند و نه اینکه تشدید سیاسی ادامه یابد و به روی هم سلاح بکشند.

وی هشدار داد که اگر احزاب مختلف بخواهند به تنش و اختلافات سیاسی خود  ادامه دهند به مسئولیت اخلاقی و ملی خود در رها کردن مسئولیت نخست‌وزیری به موجب ماده 81 قانون اساسی کشورر عمل می‌کند و احزاب سیاسی را در برابر مسئولیت خود در قبال ملت عراق قرار می‌دهد.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت