کدخبر: 11649 تاریخ انتشار:

وزیر خارجه انگلیس:

آماده پرتاب موشک‌های هسته‌ای هستم

وزیر خارجه و نامزد پست نخست‌وزیری انگلیس می‌گوید که در صورت لزوم آماده پرتاب موشک‌های هسته‌ای خواهد بود.

آماده پرتاب موشک‌های هسته‌ای هستم

 

به گزارش 9 صبح،«لیز تراس»، وزیر امور خارجه انگلیس که از مدعیان اصلی پست نخست‌وزیری آینده این کشور نیز به‌شمار می‌رود، روز سه‌شنبه در سخنانی دور از انتظار گفت که اگر نخست وزیر شود در صورت لزوم آماده پرتاب موشک‌های هسته‌ای است.

تراس در نشستی با اعضای حزب محافظه‌کار در بیرمنگام در پاسخ به این سؤال که چه‌احساسی نسبت به فشار دادن دکمه و ایجاد نابودی جهانی دارد، گفت: فکر می‌کنم این وظیفه مهم نخست وزیر است و در صورت لزوم آماده انجام آن هستم.

لیز تراس و ریشی سوناک، دو نامزد نهایی رقابت انتخاباتی برای تصدی پست نخست‌وزیری انگلیس هستند. رقابت درون‌حزبی  این دو عضو حزب محافظه‌کار پس از اعلام استعفای بوریس جانسون از نخست‌وزیری صورت می‌گیرد.

آخرین دور رأی‌گیری در رقابت برای رهبری حزب محافظه‌کار در اوایل سپتامبر برگزار می‌شود. در آخرین دور، همه اعضای حزب  که حدود 200 هزار نفر اعلام شده‌اند، از میان لیز تراس که اکنون وزیر خارجه است و ریشی سوناک که پیش از این رئیس خزانه‌داری به‌شمار می‌رفت، یکی را انتخاب می‌کنند و فرد منتخب رهبر حزب محافظه‌کار به‌عنوان حزب حاکم در پارلمان انگلیس و نخست وزیر این کشور خواهد شد.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت