کدخبر: 6057 تاریخ انتشار:

مردانی:

کرونا در ایران در حال فروکش است

استاد بیماری‌های عفونی با بیان اینکه علیرغم مختصر افزایش بیماران سرپایی در هفته قبل طغیان کرونا را نداریم و موارد کم کم رو به کاهش است،گفت:به نظر می‌آید در اوایل سال میلادی جدید به طرف بومی‌ شدن بیماری کرونا مانند بیماری‌ آنفلوآنزا در جهان برویم.

به گزارش 9 صبح، مسعود مردانی، استاد بیماری‌های عفونی درباره «آخرین وضعیت کرونایی کشور»، اظهار داشت:‌علیرغم اینکه موارد سرپایی هفته قبل مختصری افزایش داشته است اما خوشبختانه طغیان بیماری کرونا را نداریم و موارد کم کم رو به کاهش است.

وی ادامه داد:‌حتی پیش‌بینی می‌کردیم شاید به خاطر تعطیلات نوروزی و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی گرفتاری حادتری را داشته باشیم، اما خوشبختانه آسیب زیادی وارد نشد و اگر به همین صورت مردم پروتکل‌ها را رعایت کنند نتیجه بهتری هم داشته باشیم.

این استاد بیماری‌های عفونی درباره «پیش بینی آینده کرونایی در ایران و جهان»،خاطرنشان کرد: به نظر می‌آید موارد بیماری کرونا در دنیا رو به کاهش است؛ به طوری که دو هفته پیش میزان موارد ابتلا به بیماری در طول دو سال و چند ماه گذشته در کمترین میزان بوده است.

مردانی با بیان اینکه میزان مرگ و میر در دنیا نیز روبه کاهش است،تصریح کرد: به نظر می‌آید در اوایل سال میلادی جدید به طرف بومی‌ شدن بیماری کرونا مانند بیماری‌ آنفلوآنزا در جهان باشیم.

 

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار