کدخبر: 47121 تاریخ انتشار:

پیشگیری از دیابت با یک میوه

کاربرد گیاهان دارویی در طب سنتی یکی از درمان‌های بی‌خطر در بیماری دیابت است.

پیشگیری از دیابت با یک میوه

 

به گزارش 9 صبح، دیابت یک اختلال مزمن متابولیک است. کاربرد گیاهان دارویی در طب سنتی، یکی از درمان های بی خطر در بیماری دیابت به شمار می رود.

در دهه های اخیر تمایل به استفاده از داروهای گیاهی، برای کنترل بیماری هایی چون دیابت در جهان افزایش یافته است. یکی از دالایل این علاقمندی می تواند اثر بخشی باالینی این داروها وپرهیز از عوارض جانبی ناخواسته داروهای شیمیایی باشد.

جنس عناب اثرات درمانی گوناگونی مانند کاهش دهندگی قندخون، خواص آنتی اکسیدانی، ضد التهابی و اثرات محافظت کبدی دارد. در مطالعات فیتوشیمیایی آنتی اکسیدان های فراوان و ترکیباتی مانند فلاونوئیدها، ساپونین ها، تانین ها، استرول ها و سیکلوپپتیدهای آلکالوئیدی از میوه این گیاه جداسازی شده که اثرات درمانی عناب را به آن نسبت می دهند ترکیبات اتری موجود در آن عامل مهار کننده‌ای در افزایش قند خون است. همچنین مقادیر پارامترهای بیوشیمیایی مانند اوره، کراتینین، کلسترول سرم، تری‌گلیسیرید سرم، HDL، LDL، هموگلوبین و هموگلوبین گلیکوزیله را به طور قابل توجهی به سطح نرمال نزدیک می‌کند.

به طور کلی میوه عناب دارای فعالیت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است و در پیشگیری از التهاب ناشی از دیابت و درمان دیابت موثر است

وبگردی
کدخبر: 47121 تاریخ انتشار:
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت