کدخبر: 9859 تاریخ انتشار:

اعتراض به یارانه معیشتی تا چه زمانی مهلت دارد؟

آنگونه که سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده است یک هفته تا ۱۰ روز زمان وجود دارد که افراد معترض به یارانه، اطلاعات خانواده خود را در سامانه حمایتی اعلام شده وارد کنند.

اعتراض به یارانه معیشتی تا چه زمانی مهلت دارد؟

به گزارش 9 صبح؛ سومین مرحله از یارانه نقدی جدید هفته گذشته واریز شد و انتظار می‌رود که یارانه جاماندگان هم تا فردا ۲۷ تیر ماه واریز شود. اما گروهی همچنان نتوانسته‌اند این یارانه را دریافت کنند. مهلت اعتراض به یارانه معیشتی ۱۴۰۱ تا چه زمان است؟

آنگونه که سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده است یک هفته تا ۱۰ روز زمان وجود دارد که افراد معترض به یارانه، اطلاعات خانواده خود را در سامانه حمایتی اعلام شده وارد کنند.

زاهدی وفا این خبر را ۲۲ تیر ماه اعلام کرده بود. پس اگر مهلت اعتراص به یارانه معیشتی یک هفته باشد، معترضان تا ۲۹ تیر ماه فرصت دارند و اگر مهلت ۱۰ روزه باشد، تا اول مرداد ماه امکان ثبت اعتراضات وجود دارد.

آدرس سامانه اعتراض به یارانه

متقاضیان بازبینی و دهک‌بندی اعلام شده یا افرادی که یارانه آنان از اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ قطع شده، برای ثبت اعتراض و پیگیری درخواست خود باید به سامانه اعلامی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به آدرس hemayat.mcls.gov.ir مراجعه کنند یا با تلفن گویای ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ تماس بگیرند.

همچنین افرادی که تاکنون از دریافت یارانه نقدی جا مانده‌اند یا متقاضی جدید دریافت یارانه هستند می‌توانند با مراجعه به سامانه my.gov.ir نسبت به ثبت‌نام خانوار خود اقدام کنند.

جهت ثبت‌نام در این سامانه، در اختیار داشتن شماره تلفن همراه به نام سرپرست خانوار، کد ملی، کد پستی، تاریخ تولد و شماره شبای بانکی مربوط به سرپرست خانوار متقاضی جدید یا جامانده از یارانه، ضروری است. تمام اشخاص می‌توانند جهت کسب اطلاع از آخرین وضعیت یارانه خانوار، کد دستوری #کد ملی *۴۳۸۵۷*۴* (ستاره ۴ ستاره ۴۳۸۵۷ ستاره کد ملی مربع) را با شماره تلفن همراه به‌نام خود شماره‌گیری کنند.

سامانه جدید درخواست یارانه‌ها

سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام کرده کسانی که تاکنون موفق به دریافت یارانه نشده‌اند، باید تا مرداد برای اعتراض به این مساله صبر کنند.

به گفته طیبه حسینی، مرداد ماه از سامانه‌ای رونمایی می‌شود که افرادی که امکان ثبت‌نام برای دریافت یارانه را نداشتند، بتوانند در سامانه جدید ثبت نام کنند.

این ثبت‌نام جدید برای افرادی است که پیش از این به دلایلی نه یارانه نقدی دریافت کرده‌اند و نه یارانه معیشتی. اما اکنون تمایل به دریافت یارانه دارند.

جاماندگان یارانه هم جزو این گروه هستند. یعنی افرادی که این ماه برای آنها یارانه واریز نشده و مشخص است که جزو دهک دهم درآمدی محسوب شده‌اند. این گروه هم احتمالا باید تا مرداد ماه برای اعتراض و ثبت‌نام مجدد صبر کنند.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت