کدخبر: 9824 تاریخ انتشار:

کوچ مستاجران شدت گرفت

وضعیت بازار اجاره، بسیاری از مستاجران را مجبور به نقل مکان از منطقه فعلی خود کرده است.

کوچ مستاجران شدت گرفت

به گزارش 9 صبح،گزارشات میدانی از رفتار مستاجران نشان می‌دهد، وضعیت حاکم بر این بازار، بسیاری از آنها را مجبور کرده تا محله و حتی منطقه فعلی خود را ترک کنند و به جستجوی ملک متناسب با بودجه خود در محلات و مناطق دیگر بپردازند.

نقل مکان مستاجران

برخی مشاوران املاک سطح شهر معتقدند، نقل مکان مستاجران از محله خود به محلات مناطق دیگر موضوع جدیدی نیست اما امسال به واسطه جهش نرخ‌های پیشنهادی این موضوع قابل توجه است.

از سوی دیگر، بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد، این نقل مکان صرفا محدود به مستاجران نیمه جنوبی کشور نیست، بلکه به گفته برخی مشاوران املاک، این موضوع در محلات و مناطق نیمه شمالی تهران هم دیده می‌شود.

نرخ های عجیب و غریب اجاره در جنوب تهران

مشاهدات میدانی حاکی از آن است که حتی در مناطق جنوبی هم مستاجران در بسیاری از موارد با نرخ‌های عجیب و غریب مواجه می‌شوند و این موضوع باعث شده تا برخی از این گروه از مستاجران حتی به حومه شهر نقل مکان کنند.

از سوی دیگر، بررسی های رفتار موجران در بازار نیز حکایت از آن دارد که به دلیل تورم انتظاری گاها نرخ اجاره را بیش از حد معمول پیشنهاد می‌دهند.

به گزارش اقتصاد نیوز، در بین یکی از عواملی که برخی موجران به آن اشاره می کنند، نااطمینانی از وضعیت آینده است که حتی موضوع پیش بینی از عدم توافق احتمالی برای احیای برجام هم در کلام آنها مشاهده می شود.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت